Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szakszóval mondva , vissza...

Ha szakszóval mondva , vissza akarom utasítani az örökségemből rám eső rész (eltitkolt ismeretlen összegü tartozás miatt) azt megtehetem levélben , nem kell elmennem a sokadik hagyatéki tárgyalásra?

Figyelt kérdés

#hagyaték #közjegyző #Örökség visszautasítás
2021. febr. 2. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Nem szükséges visszautasítanod az örökséget, mert jogodban áll megtudni, nem csak hogy konkrétan mekkora összegű örökséget kapnál, de azt is hogy mekkora tartozást örökölnél. (Logikusan ha több az örökség, mint a tartozás, akkor érdemes elfogadni mert abból még mindig fogsz pénzt látni.)
2021. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! De úgy néz ki hogy erről én nem fogok információt kapni , mert a bank (osztrák) nem adja ki , csak a közjegyzőnek , aki viszont nem túl segítőkész , sőt meggyőzősdésem hogy elfogúlt és egyértelmű összeférhetetlenség áll fen. Ezt konkrétan tudom , ügyvéd+közjegyző régi több éves munka kapcsolat. A személyi számlát lekérte , van rajta jocskán minusz ,de arra van fedezet , viszont a cégest nem , vagy nem adták , ki és most a másik fél rám akarja testálni a céget amit felszámóltak , de egy kis papír fecni alapján -33.000.€ minusz van rajta 2017-ben ,ami azóta biztos nem volt törlesztve.
2021. febr. 2. 18:08
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem így működik.


A közjegyző hivatalból be kell, hogy szerezze, addig nem fog lemenni a hagyatéki tárgyalás, amíg nincs meg az adat (van, hogy hónapokig megy a levelezés róla).


Amikor meglesz minden akkor majd dönthetsz, hogy kéred vagy sem. A közjegyző segítőkészsége meg nem azon múlik, hogy beszerz e vagy sem, hanem, hogy mennyire sürgeti, azaz húzódik az ügy sokáig vagy sem (nincs törvényi határidő a közjegyzőnek, hogy mennyi idő alatt kell beszereznie)

2021. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez lesz a 3. Tárgyalás 2-öt elnapoltattunk , egyezség okán , egy elmaradt a corona miatt , 2019-feruárba adtan be az iratokat , az első 2019 októberben volt.

Én nagyon örülnék ha így volna ahogy mondod , de közjegyző azt szorgalmazta , -nem tudnám én felkeresni az osztrák bankot , mert neki ez nem egyszerű. Mindenki úgy mondja ahogy Te is , de úgy tűnik az én esetembe ez valahogy másként működik. Nem tudom mit csináljak.

2021. febr. 2. 18:29
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Kétnaponta megkérdezed...
2021. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
6/5-ös , tudom , és hidd el a helyemben te is ezt tennéd , azért örülök hogy nagytestvérem figyel engem.
2021. febr. 2. 21:25
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

rám akarja testálni a céget amit felszámóltak


Összehordasz mindent. Felszámolt cég megszűnt. Ha még él, nem számolták fel.

2021. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nincs vége addig a felszámolásnak, amíg van rendezetlen követelés vagy kötelezettség.
2021. febr. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát ezt már , fel is számolták tavaly. És mindenki menekül tőle , különösen az örökhagyó , özvegye, mint a tűztől.
2021. febr. 3. 09:08
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
Jjó lenne, ha leakadnál rólam, és nem küldözgetnél priviket. ÉS nem barmoznál, mert kettőnk közül te vagy végtelenül sötét.
2021. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!