Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Esküvői ruhára fizetett...

Esküvői ruhára fizetett foglaló mikor kell vissza adnia a szalonak?

Figyelt kérdés

Iskolai rendezvényre akartuk kölcsönözni de le kell mondani a vírus helyzet miatt

Ilyenkor vissza kell adnia a szalonak a foglalót vagy az az övéké marad ?


2021. febr. 2. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

amikor olyan esemény következik be az ASZF / kölcsönzési szerződés szerint, ami alapján visszajár a pénz.


A COVID önmagában nem feltétlen ilyen eset, de meg kell nézni, hogy mi van a szerződésben.

2021. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Foglaló nem jár vissza, csak az előleg
2021. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni a szerződést, ASZF-et.

Ezekből kiderül.

2021. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Sztem próbáljatok meg megegyezni, mindenki tudja, milyen helyzet van, senkinek sem érdeke szívózni a jelenlegi helyzetben.
2021. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. febr. 2. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Az esküvői ruha kölcsönzők híresen szívósak. Minden menyasszonyi csoport attól volt hangos az elmúlt hónapokban, hogy korlátozások ide-vagy oda, a kölcsönzők nem akarják visszaadni a foglalókat, max más időpontra lehet áttenni. Nyilván ez egy esküvőnél még akár működhet is, de egy szalagavatónál, vagy hasonlónál kevésbé. El kell olvasni a szerződéses feltételeket. Lehet hivatkozni esetleg vis major-ra, ha a korlátozások meghosszabbítása miatt hiúsult meg az esemény, amire a ruha kellett volna.
2021. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

"Lehet hivatkozni esetleg vis major-ra, ha a korlátozások meghosszabbítása miatt hiúsult meg az esemény, amire a ruha kellett volna."


Amire a kölcsönző teljes joggal azt fogja mondani, hogy szó nincs itt vis majorról, mikor lefoglalták a ruhákat, akkor is vírus volt, akkor is korlátozások voltak, nem hirtelen érte a vevőket a dolog (mint pl azokat, akiket márciusban tényleg mellbe vágott, de még esetükben sem adták vissza általában).

2021. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Azért ez támadható, mert nem mindegy mikor foglaltam és milyen feltételekkel. Ha pl. nyáron, amikor hírben sem volt újabb korlátozás, akkor én úgy gondolom lehet rá hivatkozni. Vagy pl. nekem két héttel ezelőtt sem feltétlenül kellett tudnom, hogy március 1-ig hosszabbítanak és így az én eseményem elmarad.

Ahogy a szalon is kiköthette akár, hogy a foglaló korona intézkedésektől függetlenül - nem jár vissza.

Megjegyzem engem esküvő oldalról érintettek ezek a dolgok tavasszal és a szolgáltatók egységesen nagyon korrektül álltak a helyzethez. A kölcsönzőkkel sokan szívtak akkor is és szívnak azóta is. A kedvenc eddig általam olvasott kölcsönzői megjegyzés az volt, hogy a ruha (menyasszonyiról beszélünk) az eseménytől független, fel lehet venni máshova is... :D Végülis ez is jogos, ha úgy nézzük! :)

2021. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk szerződést csak egy névjegy hátuljára felfirkantotta hogy fogl. És az összeg
2021. febr. 3. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!