Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20 éves fiam elkezdett érdeklő...

20 éves fiam elkezdett érdeklődni a tőzsde iránt. Javasoltam neki, hogy előtte olvasson el 1-2 könyvet a témában. Melyek azok a könyvek, amelyekkel meg tudja szerezni az alapokat?Beszél angolul és németül,de magyar nyelvű lenne a legjobb.

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
A sikeres kereskedő.
2021. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Bolyongás a Wall Streeten

Az intelligens befektető

2021. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Továbbá, már ma el lehet kezdeni egy démó számlával, szinte bármelyik brókernél. Ez is sokat segít.
2021. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Sztem mond neki h nyisson egy etoro fiokot, ott van virtualis portfolio es azzal tud szórakozni.


En 23 evesen kezdtem el tozsdezni, sajat kontora, sztem a virtualis portfolio nem tanitja meg milyen az amikor tenyleg izzad a tenyered vagy nem alszol mert tul sokat kockaztattal. De azt siman megtanitja hogy nem lehet ideoda ugralni, hosszu tavra kell tervezni.


Nincs olyan konyv ami megtanít tozsdezni, nezd meg mi van a piacon most, GME-t ird be a keresobe. Fake news, ingadozo arfolyam, hedge foundok akik korruptak.... Konyvbol sose tanulod meg a kockazatot kezelni, utanajarni a hireknek, meglatni a hirekbe az igazsagot...


4 eve tozsdezek, most 570 szazalekon van a portfoliom. Volt amikro sokat vesztettem, de megtanultam turelmes lenni es akkor vasarolni amikor ver folyik az utcan, meg akkor is ha a sajat verem az.

2021. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Aki itt ram irt, privatra sose valaszolok, amugy degirot/revolutot hasznalok reszvenyre es coinbaset cryptora
2021. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem Az intelligens befektető (Graham) és a Befektetés józan ésszel (Ben Carlson) volt az első két könyv, amit elolvastam, mielőtt elkezdtem a tőzsdei kereskedést, befektetést. Azóta sok könyvet elolvastam a témában, de azok nem sokat adtak hozzá, ma is úgy vélem ez a kettő volt a legjobb.

Ben Carlsonnak a blogját is érdemes, érdekes nézegetni, ha valakit érdekel a tőzsdei, tőkepiaci befektetés.


Jelenleg Peter Lynch - One Up On Wall Street könyvét olvasom. Ez is ajánlott, kezdőknek is jó, hasznos olvasmány lehet.

A random walk down the Wall Street - Bolyongás a Wall Streeten és a Little Book of Common Sense Investing is klasszikusok, de ezek lényege a fentebb említett Ben Carlson könyvéből is nagyon jól átjön és stratégiát is ajánl, , magyar nyelven is könnyen elérhető, megvásárolható könyv.


Bence Balázs youtube videóit is szeretem, ő írta A sikeres kereskedő könyvet, amiben technikai elemzésről, tőzsdei stratégiákról olvashatunk. Ismerettágításnak, érdekességnek ez a könyv is jó, de maga a szerzős is inkább a fundamentális elemzés alapján fekteti be hosszabb távra a saját pénzét (a videói alapján ezt sugallja). A gyakori kereskedés, spekuláció inkább csak a brókernek jó.


Engem érdekel a téma, sokat foglalkoztam vele, de eddigi tapasztalataim alapján azt mondanám, hogy ha valaki elolvassa a Befektetés józan ésszel könyvet és azt alkalmazza, akkor jár a legjobban - legalábbis az emberek legalább 90 százalékára biztosan ez igaz.

2021. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!