Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki ár nélkül hirdet pl autót...

Aki ár nélkül hirdet pl autót vagy ingatlant, az azt hiszi, hogy ez "elegáns"?

Figyelt kérdés

Sosem értettem. Tökmindegy, hogy exkluzív, nagy értékű autót vagy ingatlant, vagy órát akar valaki eladni, vagy csak egy hétköznapi dolgot, amikor nem közöl irányárat vagy vételárat, nem tudom, mi a célja vele. Moderálok ilyen adok-veszek csoportokat, ott is mindenkit arra kérünk, hogy ár nélkül ne hirdessen.

Vagy ez olyan "ELEGÁNS" dolog lenne?



2021. febr. 4. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Mert felhívod, írsz, hogy megkérdezd, mennyi nm/e, és az már kapcsolat.

Részletesebben érdeklődni tudsz az ingatlan, a kocsi állapotáról.

2021. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az 1-es feltalálta a fedőn a púpot. Nyilván így működik, de ebből nem tudtam meg a kérdésemre a választ, miszerint mi céllal hirdet valaki ár nélkül...
2021. febr. 4. 15:21
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Pedig leírta. Létrejön már az elején a kapcsolat.
2021. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem elegáns, túlárazott. Illetve azt hiszik, hogy ők árulják a szent grált.

Amiket megpróbáltam így megvásárolni, két kimenetele volt.


1. Alapból olyan árat mondott, hogy el is köszöntem, mert annyival drágább volt mint a versenytársak.

2. Ő nem tudja mennyit ér, ajánlatot vár. Mikor megmondtam az ajánlatot, egyből tudta mennyit ér, de nem tetszett neki az ajánlat. És hiába mész fel piaci árig, a kis fejecskéjében teljesen irreális számok mozognak.


Mert ritka, mert régi, mert az Ebayen meg a Mobilen ötször ennyiért hirdetik....

Mivel egy ilyen sikeres adásvételem sem volt, én az ilyen emberekkel már nem szeretnék "kapcsolatot" teremteni. És sokan vannak így.

2021. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de az miért jó a "kapcsolat"-ra, hogy kiírja az ingatlanra: 5 ft, felhívom, kiderül, hogy 50 millió, köszönöm, viszontlátásra - ja, nem. :D

Ettől még én nem leszek neki vevő és csak "lopja" a pénzemet, valamint mindkettőnk idejét.

Vegyük már annyiba egymást, hogy nem tiszteljük egymés idejét és nem futtatunk felesleges köröket a másikkal.


Én sem értettem soha, hogy mi a jó abban, ha egész nap csörög az eladó telefonja, nem tud semmit normálisan csinálni - ellenben vevője sem lesz, mert ebből 80 % ha meghallja, mennyi, már teszi is le.

Mi a jó ebben?

Ezt én sem értem...


Amúgy vevőként én már rá se nézek az ilyen ingatlanokra - megyek tovább.


Illetve egy dolgot tudok elképzelni az ilyen 5 ft-os ingatlannál: a lista elejére kerül és akkor sokan látják.

2021. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.

Én ahol admin illetve moderátor vagyok, megvallom, úgy szoktam csinálni, hogy valaki betesz egy ár nélküli hirdetést. Udvariasan felkérem, hogy árral tegye. Megteszi, megköszönöm.

Nem teszi? Törlöm a hirdetést.

Visszateszi szintén ár nélkül? Kitiltom az illetőt. Ennyi.

Ha árral teszi vissza, akkor nem foglalkozom tovább vele, az úgy korrekt és maradhat.

2021. febr. 4. 16:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, rosszul írtam:

"Vegyük már annyiba egymást, hogy nem tiszteljük egymés idejét"


Szóval vegyük már egymást annyiba, hogy tiszteljük egymás idejét :-)

2021. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolat, kapcsolat...

Nem kapcsolatot akarok az eladóval, hanem a cuccát. Ő meg gondolom a pénzemet.

Minél kevesebb kört kell ahhoz futni, hogy léterjöjjön az üzlet, annál jobb.


Azért akarod, hogy felhívjanak, mert drágábban adod a többieknél, de meg tudod magyarázni, mert a tied esetleg egy limitált jubileumi kiadású szemöldökfonó? Egyértelműen többet ér így, nem?

Tök király, írd bele a hirdetésbe azt is, azért van a szövegdoboz. Így el tudom dönteni, hogy megéri-e nekem a plusz pénzt.


Én ha meglátok egy ár nélküli hirdetést, azt azonnal ignorálom is.

2021. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül magyar cégek internetes oldalain, siralmasak. Nagyon kevesen írnak ki árakat valamint a kérésre árajánlatot küldünk e-mailekre is ritkán válaszolnak .
2021. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
"Nézz körül magyar cégek internetes oldalain, siralmasak. Nagyon kevesen írnak ki árakat valamint a kérésre árajánlatot küldünk e-mailekre is ritkán válaszolnak ." de rinyálni azt tudnak, hogy szarul megy a bolt...
2021. febr. 5. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!