Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itt gyakori kérdéseken mi ez...

Itt gyakori kérdéseken mi ez a nagy állampapír őrület?

Figyelt kérdés
Soha nem értettem, a hozama épp, hogy az inflációt fedezi, akkor mi ebbe a nagy befektetés és a nagy dícséret. Meg ezt a 0% kockázatot se értem, hiszen egy magasabb infláció esetén már jócskán mínuszba van az ember.

2021. febr. 9. 19:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
11%

Nincs őrület, van 1-2 hiperaktív válaszoló, ugyanazon a véleményen!


Én pl inkább USD-be raktam mégha most szarul is áll egy kissé.


(308 on vettem).

2021. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Hallgatjuk mi az amit ajánlani tudnál helyette.
2021. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

"Meg ezt a 0% kockázatot se értem, hiszen egy magasabb infláció esetén már jócskán mínuszba van az ember."


Ha meg a párnacihába tartja a pénzét, vagy kockázatos befektetésbe, amivel eleve is veszíthet a pénzén + még infláció akkor mennyivel járt jobban? matekozd ki, nem nagy feketemágia.

2021. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Én tartok ott is pénzt, nekem elég, ha az inflációt fedezi. Nem meggazdagodni akarok rajta, csak gyűjtögetem a pénzem, hogy majd egyösszegben kicsengethessem a lakáshitelem.


Csomó másnak lehet, hogy nagyobb a hozama, de nagyobb a költsége és/vagy a kockázata is.

2021. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Te mégis mit tanácsolnál?


Átlag gyakoris kérdező

1) nem ért egyáltalán hozzá, az alapfogalmakkal sincs tisztában

2) biztonságra törekszik, percekre sem viseli el, hogy a tőkéje csökkennjen (gyakorlatilag elvárja a 100% tőkegaranciát)

3) nem tudja, hogy mennyi időre akar befektetni (bármikor szüksége lehet a pénzre, és nem hajlandó komolyabb veszteséget elviselni az idő előtti kivételnél

4) egyáltalán nem akar vele foglalkozni (ez kapcsolódik az 1) ponthoz is)


+1 pont: 100-200 ezret akar befektetni, tehát egy a Kincstárnál nyitott számlával legalább költsége nincs vele, szemben mondjuk egy értékpapír számlával


Szóval, várom a befektetési javaslatod, ami NEM állampapír, legalább 4%-ot hoz fixen (ez ugye fontos, mert az állampapírnál megkapja), és teljesíti az 1-4-es feltételeket.


Nekem a tőkém kis része van állampapírban (az is jó részt nem forintosban), mégis 10 kérdezőből szerintem kb 9.5-nek az állampapír a jó megoldás. Egyszerűen bármi mást tanácsolni olyannak, aki az alapokkal sincs tisztában, felelőtlenség. Egyszerűen aki itt kérdez, annak a befektetési formák többsége túl kockázatos, túl bonyolut, túl átláthatatlan, és ez ki is szokott derülni a kérdésekből

2021. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember a biztonságot keresi, és az a legbiztonságosabb befektetések egyike. Cserébe alig hoz valamit.
2021. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%

Lusta, matematikával hadilábon álló, tanulási hajlandósággal nem rendelkező, alacsony kockázattűrő képességgel rendelkező, hiszékeny emberek mentsvára...


Ők vannak a legtöbben, ezért népszerű az a "befektetési forma", ami tőlük pénzt vesz el, a azt a bankoknak és az államnak adja.


Soha, egyetlen fillért nem tennék bele...

2021. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%

8-as

Miért a bankszámlán vagy párnacihában tartani jobb?

Arra még kamatot sem kapsz és szó szerint meglop az éves infláció.

2021. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%

Skacok, lehet lepontozni a nyolcast, de tökéletesen igaza van.


Aki képes gondolkodni egy kicsit, az nem teszi ilyenekbe a pénzét.


Persze, ha valaki nem akar időt tölteni a tőkéjével, akkor egyszerűnek látszik, de nyerni nem nyer rajta, inkább biztosan veszít. Az infláció ugyanis lényegesen nagyobb ma is, mint az ilyen állam- és banksegítő termékek hozama. Egyenes út az elszegényedéshez.


Ha ugyanazt a tőkét egy gondosan összeválogatott, osztalékfizető részvényekből álló portfolióba teszi valaki, s 40-50 alatt van, akkor nem lesz gondja a nyugdíjjal. Ha esetleg élete elején, húszas éveiben kezdi, akkor már a 30-as évei második felében jómódú emberként, akár vissza is vonulhat a munka világából, s a kedvteléseinek élhet.


40-50 fölött is igaz ez, ám mivel kevesebb már az ideje, gyorsabb hozamú módszereket is be kell vetnie. Pl. Részvényekkel történő kereskedés, spekuláció. Esetleg forex-, kripto- és egyéb tőzsdei termékek, pl nemesfémek, olajipari termékek, gabonák kereskedése, attól függően, mit érez testhezállónak.


Persze, ez nem annyi, hogy besétálok a bankba, odaadom a pénzemet egy bankárnak, s lesz ami lesz. (A bankár egyébként pont ugyanazt fogja csinálni a pénzeddel, amit fentebb vázoltam. Tőzsdére viszi, a hozamából milliós-sokmilliós fizetéseket fog hazavinni, üvegpalotákat fog építeni a belvárosba, s neked ad annyit, amennyi az inflációt sem fedezi...)


Szóval, ez az út valóban jövedelmező, de itt tanulni kell, időt kell rászánni, foglalkozni kell vele, de megéri. Ha kicsit ügyesebb vagy mint az átlagember, akkor éves szinten 20-50% hozam könnyedén, különösebb kockázat nélkül elérhető. Ha összeszedett vagy, ambiciózus és céltudatos, akkor az éves 50-150%-os hozam elérése sem fog gondot okozni. Ismerek olyan embereket, akik ezt havi szinten is képesek teljesíteni... Na ők nagyon kevesen vannak, ők a szakma csúcsa. Merthogy ez egy szakma.

2021. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%

"20-50% éves hozam tőzsdén könnyedén :D"

Ez az év legdurvább kijelentése a gyakorin,még a milliomos burkoló sem ekkora csúsztatás

2021. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!