Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozás behajtásakor mennyi...

Tartozás behajtásakor mennyi plusz költségre számíthatok?

Figyelt kérdés

Van 75.000Ft tartozásom a volt munkáltatóm felé, ami február 28-ig esedékes. Viszont Covid miatt nem tudom fizetni. A munkáltató közölte, hogy már másnap végrehajtást kezdeményez.

Mennyi lehet a költsége egy ilyen eljárásnak. Keresgéltem a neten, de nem találtam egyértelmű választ.

Előre is köszönöm a választ.



2021. febr. 18. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyás meg behajtás meg minden összesen kijöhet 30-35 körül.
2021. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában először kapsz egy fizetési meghagyást, aminek, ha nem mondasz ellent 14 napon belül, akkor jogerőre emelkedik és végrehajtásra kerül az összeg. Ellentmondani csak akkor érdemes, ha jogtalan a követelés - ellenkező esetben, ha nem tudod bizonyítani az igazadat, akkor még a bírósági költséget is Neked kell kifizetni. Szóval csak időhúzásból nem érdemes ellentmondani.


Késedelmi kamat, közjegyző munkadíja, később végrehajtó munkadíja - simán a duplájára is felmehet a tartozás.


Jobban járnál, ha megpróbálnál a munkáltatóddal részletfizetésben megegyezni.

Írjatok egy szerződést, hogy havi 10 - 15-20 ezer ft-ban törleszted.

2021. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sajnos a munkáltató közölte, hogy semmilyen engedményre ne számítsak.

A tartozás relatíve jogos, mivel elég "kutya" papírt írtam alá viharos körülmények között, amire rávezettek. Így bíróságon az indokaim már nem állnának helyt. A fizetési kötelezettségem fennáll.

Most ha minden igaz lesz melóhelyem, és tudnék fizetni, de kicsúszok az időből. Tehát a késedelmes fizetés esetén akár duplája is lehet a költség? Még akkor is ha fizetési meghagyást követően tudok már fizetni?

2021. febr. 18. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg a határidő előtt valamennyit fizetni (mondjuk 20 ezret)- hátha így kapsz valamennyi haladékot és akkor látja a jószándékot is.
2021. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!