Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telenoros tartozás behajtása...

Telenoros tartozás behajtása 7 év után?

Figyelt kérdés
2008-ban a Telenornál dolgoztam. Kaptam egy céges telót, de az nem volt ingyenes, csak pár ezer Ft-ig. Amikor eljöttem, 2009 februárjában, leadtam a kártyát. A számláról elfeledkeztem. Most eladták egy követelés kezelő cégnek a tartozásomat. Utánaolvastam, hogy a mobilos tartozások elévülési ideje 5 év. Egészen mostanáig semmilyen felszólítást nem kaptam. Ha valóban 5 év az elévülési idő, akkor ezt a tartozást 2014-ben lejártnak és behajthatatlannak kellene tekinteniük. Megköszönném, ha valaki, aki otthon van ilyen ügyekben, adna némi infót.
2016. okt. 5. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha már behajtónál van, arra nincs 5 év. Fizetned kell, ellenkező esetben folyamatosan emelkedik majd a tartozás.
2016. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#Köszi!
2016. okt. 5. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a szolgáltató nem tudja igazolni, hogy felszólított, akkor már elévült. Ha felszólított levélben, de te ezt nem vetted át, akkor a 3. próbálkozás után átvettnek minősül, és újra indul az 5 év.

De a leírtak alapján ez elévült, melyik behajtó cég vette át? Csak nem az a instrum justitia?

2016. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, de az Intrum.
2016. okt. 5. 17:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Semmilyen felszólítást nem küldtek, de ha küldtek volna pl. ajánlottan, tuti átvettem volna.
2016. okt. 5. 17:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor ne foglalkozz vele, tele van a net instumos történetekkel. A legjobb, ha semmit sem teszel.
2016. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most olvasok egy jogi fórumot, amelyben rengeteg hasonló történet van... Te jó ég. Azért ez durva. Írjak nekik emailt, hogy engem nem keresett 7 évig senki, és szakadjanak le rólam?
2016. okt. 5. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem tenném. Ha írsz nekik, akkor özönleni fognak a levelek + a telefonok, ha tudják a számodat. Ha nem reagálsz, akkor egy idő után leállnak.

Féreg banda, szinte ingyen megveszik a lejárt, jogtalan tartozást, majd megpróbálják mindenféle (jogtalan) módszerrel ezt behajtani.

2016. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi Utolsó! Közben beszéltem egy ügyvéd ismerőssel, aki azt mondta, hogy hagyjam a francba, mert a elmúlt hetekben rengeteg ilyen lejárt, elévült tartozásra rászálltak, hátha sikerül legombolni azokat, akik nincsenek otthon a jogban. Ez tényleg egy féreg tetű banda.
2016. okt. 5. 19:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz! Az egyik jogi fórum Intrumos topicja hasonló dolgokkal van tele. Úgy látszik, megy a Karácsonyi zsebpénzgyűjtés Intruméknál.
2016. okt. 5. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!