Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan oszthatnám be a fizetésem?

Hogyan oszthatnám be a fizetésem?

Figyelt kérdés
Egyedűl élek albérletben. Korábban gyermekotthonban nevelkedtem így nincs saját lakásom. Havi 50 ezer ft + rezsit fizetek. Ez nagyjából jelenleg a téli hónapokban összesen 95000ft -ot jelent. A fizetésem 122000ft. Sajnos az én környékemen ez egy jól fizető munkahelynek számít. Másodálásban is dolgozom innen is bejön kb 25000ft havonta. Azonban 5. Én megkapom a pénzt és 20-25. E felé már teljesen nullán vagyok. Nem dohányzom, nem veszek felesleges dolgokat. Kizárólag élelmiszereket, vegyiárut és amit muszály. Már az autómat is eladtam, hogy tudjam fizetni a számláim. Hogyan tudnám beosztani ezt az összeget? Minden válaszért nagyon hálás lennék.
2021. febr. 25. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ennyi penznel nem beosztani kene hanem tobbet keresni. Inkabb arra fokuszalj ha lehetseges. 1-2 interjura erdemes lehet elmenned, pld a lidlbe a sima kasszas tobbet keres ennel
2021. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Költözz össze egy lakótárssal, akit le tudsz előtte informálni. Akkor megfeleződnek a költségek. Ezt a kis pénzt nem lehet beosztani, szerintem ez már az a határ. De ha valakinek van más ötlete, ossza meg!
2021. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hol élsz, van valami végzettséged? Amit írtál 122 ezer az a minimálbér összege +10 ezer forint. Nincs olcsóbb albi?
2021. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fu, kitartást öreg! Remélem minden rendbe jön és rendezni fogod tudni a dolgokat.


Az élet kemény de menni fog!

2021. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fúbaszki, ennél még egy pedagógus is többet keres, pedig ez nagy szó:S


Igen, végzettség függvényében az egyik fő cél a jobb fizu elérése lenne, de persze ezt mondani könnyebb, mint csinálni.


Olcsóbb albit se nagyon fogsz találni, úgyhogy tényleg a lakótárs keresése egy jó opció. Vaaagy nem egy lakást hanem csak egy szobát bérelsz. Ilyenkor nyilván kisebb a bérlési összeg, és a többi szobában élővel megoszlik a rezsi. Amit írtál, az alapján télen a rezsi gyakorlatilag annyi mint a bérlési költség.


A rezsi összetételét is érdemes lehet megnézni. Gyanítom af űtés viszi a nagyrészét. Milyen fűtésrendszer van a lakásban? Ha konvektoros, akkor pl megteheted azt, hogy csak egy szobába fűtesz be rendesen, a többit hidegen hagyod (ok, fürdőszobát ne hanyagold el teljesen, megfázni se jó móka).


Illetve segíthet valamit ha lekövetsz minden fillért amit kiadsz. A pénzkezelés alapja a tudatosság. Erre vannak mobil alkalmazások (pl Koin) de ha rámírsz, tudok küldeni egy általam összerakott excel táblát is. A lényeg, hogy írd fel, hogy mennyit és pontosan mire költöttél, ezáltal megláthatod hol lehetne még jobban meghúzni a dolgot. Nem sok, de ez is valami.


Sok sikert és kitartást!

2021. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Normális lakótársat kellene keresni, aki nem rabol ki, míg a munkahelyeden vagy, nem linkel a bérleti díj fizetésével.
2021. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érettségivel rendelkezem a Lidl -et többszőr próbáltam még csak be se hívtak. Jelenleg egy Építőipari cégnél vagyok egy Irodában csoportvezető. Voltam többszőr állásínterjún de ennél magasabb összeget még sehol sem ajánlottak fel. Szívesen fogadnék lakótársat, de a lakásom egy szobás. Gázzal fűtők egy Termosztátom van ami nappal 19 éjjel 18 fokon van. Több helyen le van zárva a radiátor. 2 üzemel de így is havi 20-25 a gáz. Próbàltam a lakótárs keresést de nagyon félek, hogy őszinte legyek. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Igyekszem megfogadni a tanácsokat. A Koin nagyon szimpatikus, mindenképp ezzel kezdem a Márciust.
2021. febr. 26. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nézz szét mâsik albi után! Lehet, hogy egy kétszobás is olcsóbb lenne lakótárssal.
2021. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csoportvezetőként ennyit bszki... nettó kizsákmányolás:S
2021. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!