Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a referenciakérés...

Lehet, hogy a referenciakérés miatt rúgtak ki?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt voltam egy munkahelyen. Közben elmentem egy interjúra, senkinek sem mondtam, hogy interjún voltam egy másik cégnél. Az interjú utáni nap egyből kirúgtak. Arra gondoltam, hogy a HR-esek felhívták a céget, ahol még próbaidős voltam referencia miatt és mivel így tudomásukra jutott, hogy el akarok pályázni újonc létemre így kirúgtak. Ennek mennyi az esélye? Semmi előjele nem volt, hogy kirúgnának.
2021. febr. 26. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtak semmit? Fura amúgy, nem tudom, mennyire adnak ki adatot a HR-en a dolgozókról... Én is voltam már párszor úgy, hogy közben dolgoztam a cégnél, sosem tudták meg, vagy legalábbis nem tudok róla.
2021. febr. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem hinném, hogy van összefüggés.
2021. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy legenda, a cégek nem hívhatnak fel a te beleegyezesed nélkül ex főnököt. Csak úgy a céget meg értelme sem lenne felhívni, hiszen nem adhat ki semmilyen információt...
2021. febr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ismerik egymást, a cégek között vannak különböző hivatalos és nem hivatalos kapcsolatok. Nekem pl volt olyan főnököm, aki megtudta, hogy válaszoltam egy recruiternek. Mégcsak nem is interjún voltam, csak rámírt Linkedinen, én meg visszaírtam, hogy alapvetően nem oeresek állást, de jól hangzik, amit írt, beszéljünk róla.
2021. febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Mondjuk azt nem tenné zsebre egy ilyen recruiter, aki kiadta az információt. És biztos, hogy a cége vezetősége is értesülne róla és örüljön, ha nem lesz belőle jogi procedúra...

2021. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól átgondoltam a kérdést, tudom, hogy ez egy súlyos adatvédelmi incidens. Viszont nagyon ügyesen csinálták, nem volt nyoma, nem tudtam bizonyítani. Szóval csak eltettem az infot magamban, hogy ezzel a recruiter céggel nem állok többet szóba.
2021. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, mondjuk két vidéki kisvállalat esetén el tudom képzelni, ahol az ügyvezető nézi meg a jelentkezéseket és felhívja a komáját :D

Azt nem tartom valószínűnek, hogy mondjuk az OTP és a MOL közt ilyen előfordulna, csak hogy mondjak két nagyvállalatot.

2021. febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4-6 vagyok. Velem ez pl egy itthon kb 4000 embert foglalkoztató mamutmultinál történt meg. Amihez képest az OTP meg a MOL kiskutya.
2021. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!