Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van a referenciakér...

Mi értelme van a referenciakérésnek?

Figyelt kérdés
Azt vágom, hogy a munkahely szeretne tudni egyet s mást arról, hogy mennyire voltak elégedettek a dolgozóval a legutóbbi helyén. De véleményem szerint: Nekem van egy munkahelyem, amit ott akarok hagyni, amint találok jobbat. Egy adott helyre jelentkezéskor referenciaként mondjuk megadom a főnök számát, aki nem fog örülni, mikor megtudja, hogy ki akarok lépni. Akkor nyilván nem fog rólam pozitív véleményeket mondani, ha felhívják, nemde? Ezért nem értem, mi haszna az ilyesminek.
2011. nov. 8. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Mert nemcsak olyan van hogy Te akarsz elmenni, hanem olyan is amikor elküldenek embereket, de nem azért, mert roosszul dolgoztak, hanem pl. a válság miatt a cégnek nem megy annyira, mint korábban. A férjemet is így küldték el, nagyon korrekt referenciát kapott, és a következő munkahelyen fel is vették. Ráadásul kis országban élünk, nagyon sok cégvezető ismeri egymást, nem is gondolná az ember és ha rosszat mondanak rólad, akkor nem biztos hogy felvesznek az új helyre. A férjemnél pl kiderült, hogy a két cégvezető valamikor együtt teníszezett. Próbálj meg békében elválni a régi főnöködtől.
2011. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én éppenséggel nem Mo.-n élek, hanem Hollandiában, ami még kisebb. :)

És én nem éppen felsőfokú végzettséghez kötött munkát végzek (éttermi mosogató). A jövőben meg szándékozom válni a munkahelytől, mert nem tetszik a beosztás. És azt tudom, hogy az efféle munkahelyekre jelentkezéskor is kérhetnek referenciát. Bár, ha van rá mód, akkor nem vendéglátóiparban akarok elhelyezkedni, hanem valami egész másban, de ha nincs más megoldás, akkor kénytelen leszek. És ha elmondom, hol dolgozom, és miért akarom otthagyni, esetleg felhívhatják a főnököt, gondolom én. Nekem értelemszerűen az lenne a leginkább ínyemre, hogy találok valamit, lefixálom, utána pedig a jelenlegi melóhelyemre beugrok felmondani, és kész. Azt tudom, hogy valószínű nem fognak örülni. De végülis efféle munkakörben a referenciakérés csak egy eshetőség.

Azt pedig konkrétan titokban tartanám előttük, hogy hol találtam munkát. Itt jóllehet mások a viszonyok, mint odahaza, de jobb óvatosnak lenni. Hallottam már olyan, Mo.-n történt esetet, hogy a dolgozó közölte a főnökével, hogy hova megy át dolgozni, és amikor kezdett volna amott, azok közölték, hogy bocs, nem kellesz, mert kaptunk egy hívást, miszerint megbízhatatlan vagy. Ez mindkét felet egyértelműen minősíti. (A főnököt, mert: Most ettől neki jobb, hogy kiszúr az ex-alkalmazottjával? A másik melóhelyet, mert: Hogy képesek ekkora hitelt adni holmi áskálódó telefonhívásnak?)

2011. nov. 8. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!