Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova érdemes tenni a félretett...

Hova érdemes tenni a félretett pénzt? Mekkora része legyen bankban és mekkora készpénzben?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Míért kell kp? Bankkártyád mindig kéznél van...
2021. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Mekkora összeg, milyen célra?


MÁP?

2021. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Kp-be csak annyit tegyél amennyi szükséges életviteledhez.

Érdemes diverzifikálni a portfóliódat. Igazándiból minden attól, függ, hogy te mire számítasz a jövőben.

Én személy szerint egy válságot gyanítok itt néhány éven belül, nagyobbat mint a 2008-as volt, ezért szerintem érdemes olyanba fektetened, ami infláció álló. Ilyen a befektetési arany, ezüst, vagy a bitcoin.

Továbbá, mivel válságra számítok, ezért arra gyanakszom, hogy az élelmiszer árak is jócskán elfognak szállni, így ha olyan dologba fektetsz ahol például önellátó tudsz lenni akkor az szerintem jövedelmező lehet. Ilyen például, egy termőföld vagy jószágok. Továbbá mivel válságra számítok, ami nagy munkanélküliséggel jár, ebből, kifolyólag úgy gondolom, hogy az ingatlan árak is jócskán lefognak zuhanni. Ha nincs munka akkor az emberek sem tudják fizetni a hiteljeiket, és amik vannak ingatlanok azokat a piacra kell bocsájtaniuk, továbbá ha egyidőben sokan elakarnak adni az lenyomja az árakat. Ezek csak az én elékpzeléseim, nem biztos, hogy így fog történni, de én erre számítok.

2021. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Otthon, cashben pár tízezer van csak, nem is kell több, értelme sincs.

Számlán kb. 4 havi fizetést tartok, a többi része értékpapírszámlán van tartva (MÁP). Ha nem akarsz sokat foglalkozni a pénzügyekkel de valami hozamot generálnál, arra nem rossz.

2021. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!