Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem gáz, hogy...

Csak szerintem gáz, hogy utólag mondják meg az árat?

Figyelt kérdés

Felújítást tervezünk a nyáron, ezért elkezdtünk szakembereket keresni, mert már ilyenkor le kell foglalni őket.


Emberünk eljön felmérni a terepet, mond egy háromszor akkora összeget, mint ami szerintünk korrekt lenne. Ha elutasítjuk, akkor még ő van felháborodva, hogy mégis mit képzeltünk, majd éhbérért fog dolgozni? Meg különben is fizessük ki neki a kiszállást.


És ha hiszitek ha nem, eddig 4-ből 4 megcsinálta ezt!


Az egyikük mondott olyat is, hogy hát erre számítsunk, de semmit nem garantál, mert a munka végén számol csak el vele és akkor tud majd pontosat mondani. Kérdem, mi lesz, ha a végén horror összeg jön ki? Nem tudja, őt nem érdekli, majd valahogy kifizetjük... Hát kösz.


Miért nem lehet az építőiparban korrekten előre kiszámolni a költségeket? Miért van az, hogy nem tudunk előre tervezni. Hiába van 3 millió Ft.-unk felújításra, most ott tartunk, hogy lehet kijön 3 millióból, de lehet, hogy 5 millió vagy még több lesz a vége. Hogyan is van ez?



2021. márc. 4. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ilyen az építőipar. És akkor még örülhetsz, ha 5 misiért nem kóklermunkát kapsz.
2021. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nemcsak az építőipar ilyen,sajnos az óraméretállításnál is utólag mondtak,meg kb midnenhol vidéken,kivagyok már ettől.
2021. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Hú, mi nemrég fejeztük be az építkezést. Soha mégegyszer. Ennyi kókler, sz*r, buta embert, mint akik az építőiparban dolgoznak....
2021. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Akkor nekünk szerencsénk volt, mert az elején kiszámolt árból még pénzt is visszakaptunk volna. Bár én nem Magyarországon élek.
2021. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fsms ***** válasza:
91%
Nem csak szerinted. Mindig előre állapodj meg a feltételekről és érdemes valamilyen papírt is írni. Idővel mindenki másképpen emlékszik.
2021. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
No, igen. Felmerült ez is, de ha valami miatt kifutnának a szerződésben vállalt összeg kereteiből, akkor félő, hogy gányolással oldják meg vagy félkészen otthagyják és zsarolják az embert. Rengeteg ilyen átverésről hallani.
2021. márc. 4. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Egy szakember biztosan tud,ha nem is nagyon pontos,de közelító árat mondani az elvégzendő munkának a díjáról. Kérni kell tőlük egy árajánlatot,hogy utólag ebből ne legyen gond. Én is így tettem,amikor építkeztem. Arra viszont vigyázz,hogy a kifizetett munkadíj minőségi munkát takarjon.
2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 descent válasza:
63%
Aki nem tud ajánlatot adni, az dolgozni sem tud. Elhajtandó. Akkor is, ha nincs helyette más.
2021. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!