Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Metro kártyát kaptunk azaz...

Metro kártyát kaptunk azaz volt rá lehetőség a cégnél ahol dolgozom (igényelni) Igényeltem is viszont én még nem jártam a metróba így full kezdőként kérdezem hogy érdemes oda menni vásárolni milyen árazásak vannak és ha használom a kártyát?

Figyelt kérdés

Milyen kedvezményt kapok

Részletes információt szeretnék aki szokott oda járni vásárolni...



#vásárlás #kártya #Metro #METRO kártya #Metro card #Metró kártya
2021. márc. 4. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

A kártya nem kedvezményt ad, hanem arra szolgál, hogy tudj ott vásárolni.

A bejáratnál a kártyát lecsippantva tudsz bemenni, és a fizetéskor is kérik, mert ez alapján készül a számla.


Az árak változóak, de alapvetően egész jók. Van mennyiségi kedvezmény is a legtöbb terméknél, tehát ha sokat veszel belőle, akkor olcsóbb.

Vigyázz, mert netto árak vannak nagy számokkal feltüntetve, a bruttó általában kisebb méretű. Viszont van egységár is, ami könnyebbé teszi az ár összehasonlítást.

2021. márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
A Metro nem olcsóbb, mint bármelyik másik. Ugyanúgy van, mint minden más boltnál, valami olcsóbb, valami drágább, vannak akciók. Amiért jó, azok olyasmik, hogy van nagy kiszerelésű termék, sokféle friss hal van, úgy általában elég nagy a választék. Arra vigyázni kell, hogy van olyan termék, amit csak egységcsomagban lehet megvenni, de nem mindig egyértelmű a címkézés. Így vettem egyszer 4 zacskó ropit 15.000 Ft-ért. Ki volt bontva a doboz, kivettem 4 ropit, a pénztárnál meg 4 dobozként húzták le. Mivel sok 10.000-ért vásároltam, csak később, a számlát átnézve vettem észre. Visszamentem, röhögtek rajt, aztán visszaadták a pénzt.
2021. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok esetben drágább is, mint mondjuk más nagyobb üzletek. Mi általában az Auchanba járunk, így nekem ezzel van összehasonlítási alapom. A Metro ehhez képest nekem elkeserítő.

Ami tényleg előnyös, hogy megkapsz olyan dolgokat, amiket máshol nem (ezerféle hús, hal, fagyasztott gyümölcs, csomagoló anyagok, stb.), illetve nagy tételben (is) lehet vásárolni. Pl. egyszer egy bulihoz vettünk műanyag evőeszközöket. Ha tippelnem kéne, akkor kb. 17 éve. Még mindig van belőle... :D

Az árra tényleg érdemes odafigyelni, mert a nettó ugrik az ember arcába, kis számokkal írják a brutttót és meg kell nézni, hogy milyen kiszerelésre szól, ahogy már írták pl. a ropis helyzetet.

Összességében én nem annyira szeretem a Metrot, a kártya pedig semmilyen előnyt nem ad, csak annyit, hogy egyáltalán tudsz ott vásárolni. Megjegyzem, azt már elég sokszor tud az ember kártya nélkül is (nem tudom tartóssá tették-e a szabad látogatást).

2021. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BeefEater ***** válasza:

Évente legalább 10000 Ft értékben kell vásárolnod, hogy a kártyád érvényes maradjon (ha jól emlékszem), de ha lejár általában kérhetsz újat.


Vannak olyan termékek, amik olcsóbbak, mint a megszokott szupermarketekben, vannak, amik drágábbak. Az árak miatt nem érdemes járni. Én azért szeretek menni, mert egy csomó olyan dolog van, ami nincs a szupermarketekben, vagy ha van is a Metroban sokszor találsz jobb minőségűt (és rosszabbat is, ha arra van igényed)

2021. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!