Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megoldani ezt a...

Hogy tudnám megoldani ezt a Magyar Postával?

Figyelt kérdés

Febr. 18-án rendeltem külföldről. Legnagyobb meglepetésemre 22-én már be is volt dobva az értesítő.

A gond csak az, hogy közben kiderült, hogy Covid-osak vagyunk, emiatt nem tudok elmenni átvenni a csomagot.

Van egy csomagkövetési szám ugyan kézzel ráírva az értesítő hátuljára, de az nem az én csomagom, mert azt Magyarországon adták fel, korábban, mint az én rendelésem és már febr. 22-én ki is szállították.

Felhívtam őket az értesítőn megadott telefonszámon, hogy ilyenkor mit lehet tenni.

Egy "kedves" hölgy felvilágosított, hogy Covid karanténba nem kézbesítenek, majd flegmán megkérdezte, hogy "mégis mit várok most tőlük". Erre azt feleltem, hogy legalább ne küldjék akkor vissza a feladónak, elmegyek érte, ha végre nem leszek pozitív.

Ezt ő nem tudja garantálni, mert a csomag nem náluk van, hanem egy másik postán (nem tudom, miért az ő számuk van akkor az értesítőn, de mindegy), hívjam őket.


2 nap alatt 4 telefonszámot sikerült szereznem, ami elvielg ahhoz a postához tartozik, ahol a csomagom van. Ebből 2 csak csörög a végtelenségig, 1 csörög párat, majd felveszi a fax, a 4. meg konkrétan meg se csörren, csak kiírja a telefonom, hogy "hívás vége".


Hívtam a központi ügyfélszolgáatot is, ahol az ügyintéző nagyon kedves volt, de csomagkövetési szám nélkül nem tud segíteni. Tőle is kaptam egy telefonszámot, de sajnos az az, ami nem is csörög ki.


Barátok, rokonok mind távolabb laknak, nem tudok senkit megkérni, hogy ugorjon már át nekem a postára.


Van esetleg valakinek valami tippje, hogy mit lehetne még megpróbálni?



2021. márc. 5. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöd menjen be érte a postára.
2021. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy ismerősöm nincs a környéken.

Szomszédok is csak "alkalmilag", egy társasházban lakom, ahol a lakások 90%-a albérlet / üres.


Közben felhívtam megint az ügyfélszolgálatot, ahol ugyan azzal az úrral beszéltem, aki ismét nagyon kedves volt és mondta, hogy ír az érintett postának, hogy tartsák ott az én címemre érkező csomagokat (szerencsére többfelé szedve küldték a megrendelésemet).


Szóval remélhetőleg megoldódik.


Többet meg nem rendelek, amíg nem normalizálódik a járványhelyzet...

2021. márc. 5. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan aki karanténban van, nincs kézbesítés. Be kéne jelenteni a postán. Ez annyit tesz, h bejelentitek a karantént és minden küldemény addig “lebeg a levegőben”, ami érkezik maradvànyban hagyják, ami bent van azt is külön teszik. Az őrzési idő, addig megáll a küldeményeken, amíg nem oldják fel. A kézbesítőt el kéne csípnetek, hogy ezt jelentse a postán és ennek megfelelően külön kell kezelni minden küldeményt a karanténban lévők számára.
2021. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BlackSword ***** válasza:
0%
Drágám, a csomagkövetési szám rajta van az értesítőn...
2021. márc. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, "drágám", nincs rajta. Ahova a követési számot kellett volna írnia, annyi van, hogy "külf". Gondolod, hogy vergődnék itt, ha normálisan lenne kitöltve? Ami a hátuljára van ráfirkálva, az nem az enyém, mert egyrészt belföldi, másrészt a követés szerint korábban ki lett kézbesítve, mint hogy az én csomagomat feladták volna.


3-as, köszi a tippeket, de a kézbesítőt sem lett volna esélyem elcsípni, ugyanis 8 év alatt, amióta itt lakom, 1x láttam. Főleg a jelenlegi helyzetemben nem is lenne tanácsos a kapualjban lesben állnom.


Az ügy úgy tűnik, lezárult, ugyanis a központi ügyfélszolgálatos úr levele elérte a postahivatalt. Tegnap felhívtak, hogy megvan a csomag és tartják nekem március végéig.


A gond az volt, hogy nem tudtam elérni a postahivatalt, hogy megmondjam nekik, hogy karanténban vagyok.

2021. márc. 6. 10:12
 6/6 BlackSword ***** válasza:
Akkor nem csomag, hanem levélküldemény... és rendesen ki van töltve, te tetted fel rosszul a kérdést...
2021. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!