Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megállapodás - lemondó nyilatk...

Megállapodás - lemondó nyilatkozat - vagy végrendelet?

Figyelt kérdés

Húgomnak az évek során 10 millió forintot adtam lakásra, amit nem fog tudni megadni.


Szüleinknek van egy kis lakása örökségből, ami ~20 millió forintot ér. Ez a lakás az ők nevén van.


Egyeztetve velük, ők ezt a lakást nekünk adnák - így a korábban adott 10 millió sorsa is rendeződne: ha a lakás tulajdonjoga hozzám kerülne (reményeink szerint sok-sok év múlva) ha a szülők már nem lesznek Velünk.


Szülőkkel és húgommal a kapcsolat szuper - nem a kisemmizés, hanem a korrekt tisztázás a cél.


Hogyan érdemes ezt a helyzetet papírra vetni?

- Megállapodás a két testvér között a szülők bevonásával?

- Lemondó nyilatkozattal a húgom részéről, hogy örökösödés esetén lemond a tulajdonhányadról?

- Szüleinknek kellene végrendeletbe foglalnia?


Köszönet minden javaslatért.


2021. márc. 13. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A szüleid neked ajándékozzák a lakást, nekik holtig tartó haszonélvezet, így lakhatnak benne akármeddig. Sima ügy, engem is így semmiztek ki anyámék.
2021. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek, DE!


A lakás MOST! ér ennyit. Nem tudhatja senki, hogy a szülők halála idején milyen értéket képvisel majd. Lehet, hogy jóval többet, mint amennyi tőkével és kamattal tartozik most Neked a húgod. Na akkor mi lesz? Tőke + kamat letudva, a "fölét" pedig a húgodnak ajándékozod, nehogy kisemmizve érezze magát?


Jelenlegi helyzetben a két testvér közötti megállapodást tartom korrektnek.

2021. márc. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2: erre én is gondoltam. De: a 10 millió tartozás is kamatozik, meg az elmúlt években is kamatozott.
2021. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A 10 millió forint felét még 2014-ben adtam - az volt a megállapodásunk, hogy akkor adja meg, amikor tudja.


Családja van, költöznek, szükségük van anyagi támogatásra, így segítek (inkább, mint hitelt vegyenek fel, mert a jövedelmük nehezen engedné meg). Így lesz 10 millió a kölcsönadott összeg. Így viszont az én megtakarításom gyűlik lassabban.


Szívesen segítek, a kapcsolat pozitív - a téma érzékeny, hiszen pénzről van szó. Keresem a korrekt megoldást.


Az eddigi válaszokat köszönöm - minden újabbat szívesen fogadok és zöld jellel honorálom.


Nagyon köszönöm!

2021. márc. 14. 08:01
 5/10 anonim ***** válasza:

A 10 millió tartozás is kamatozik...


Sejtettük, azért írtam: "Tőke + kamat letudva"


Nézd, ha ennyire jó a kapcsolat a tesóval, annál egyszerűbb nincs, mint hogy megbeszéled vele.

2021. márc. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így van. - A papírra azért van szükség, mert a párja máshogy képzeli a rendezés módját - az én párom szintén. Elébe akarok menni, hogy a segítségnyújtásból elmélyült családi viták és harag alakuljon ki.
2021. márc. 15. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem. Tehát olyanok akarnak beleszólni, akiknek valójában semmi közük hozzá.

Ez az, amit nem kell hagyni. A Te pénzed volt, a sorsáról is Neked van jogod dönteni.

2021. márc. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végül megszületett a megállapodás és írásba foglaltuk a döntést a testvéremmel. Így letisztázásra kerül az eset - nem lesz vita. Legalábbis nem a húgommal.
2021. márc. 16. 06:02
 9/10 anonim ***** válasza:

De lesz, ez teljesen biztos.


De rendes tőled, hogy igyekszel korrektül intézni.

2021. márc. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Végül megszületett a megállapodás "


Jobbat nem is tehettél volna.

2021. márc. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!