Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az ingatlanok...

Szerintetek az ingatlanok (1-2 szobás lakások) ára Budapesten a következő 2 évben csökken (a túlkínálat miatt) vagy nő (az infláció miatt)?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Stagnál vagy enyhén nő. Nem tudom milyen túlkínálatra gondolsz, most is óriási a kereslet. Aki vidékről költözne fel az is első sorban ilyen lakásokat nézeget.
2021. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Budapesten mindig lesz értékük
2021. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is stagnál, majd lassan növekedni fog. Ha esetleg a gazdasági helyzet begyűrűzik az építőiparba is, akkor lehetnek esetleg meglepetések. Addig én nem számítok rá. Túlkínálatról pedig sehol nem olvasni.
2021. márc. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, te szeretnéd, ha a vagyonod értéke csökkenne?!
2021. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem fog begyűrűzni, nem véletlen indították el a csok mellett a felújítási támogatást is. Az építőipar a húzóágazat, ha oda begyűrűzik mindennek vége.
2021. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

4. Mondjuk ha valaki 20-40 évig ugyanabban a lakásban, házban lakik, szerintem kvára leszarja a mostani emelkedést, meg a korábbi esést is. Sőt, mondok durvábbat. Igazából az ingatlanárak első sorban annak számítanak, akinek még nincs ingatlana, de venne, illetve aki az ingatlanja eladásából nem másik ingatlant akar venni, hanem azt pénzre akarja váltani.


Az árak együtt emelkednek és együtt esnek. Nagyon durván fogalmazva ha a tiéd értéke nő 40%-kal, akkor mások értéke is 40%-kal, tehát ha váltasz, akkor ugyanúgy a pénzednél vagy. De ha a lakásod ára beesne 50%-kal, akkor más lakások ára is beesne 50%-kal. Tehát neked mindegy, hogy 100 millióért adod el az ingatlanod és 100 millióért veszel egy újat, vagy ugyanezt 30 millióért adod el és 30 millióért veszel egy újat. Bár szebben hangzik az előbbi összeg, te abból semmit nem látsz, mert benne élsz.

2021. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Emelkedik
2021. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!