Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel milyen OKJ-s...

Érettségivel milyen OKJ-s tanfolyamot érdemes elvégezni, amivel állást is találhatok, és nincs túlkínálat belőle?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok,középfokú műszaki végzettséggel raktárosként dolgozom évek óta,szeretnék tanulni

egy új szakmát amivel el is lehet helyezkedni.


2009. okt. 12. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen szakma felé érdeklődsz? informatika pl?
2009. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az informatika érdekelne,viszont azon belül nem tudom

mit lenne érdemes tanulni.Annyi rendszergazda,meg webfejlesztő van már szerintem,jó lenne tudni,hogy

melyik az a végzettség amivel nem ezredik vagyok a sorban.Tudom ez nehéz kérdés.

2009. okt. 12. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:

rendszergazda egy jó dolog, a baj az, hogy ahhoz nagyon sokat kell nyüstölni a cuccost. tapasztalatot kell gyűjteni, ami nem kevés idő.


a webfejlesztő jó dolog, én is az vagyok. Nagyon sok van ez igaz, viszont a nagy részük iszonyúan alulfejlett gyenge és képzetlen, felületes, stb.

így ha jól kitanulod, akkor van esélyed. Midníg vannak jó kis fusimelók, szal fekete munkák, nem horribilis pénzekért, de jól össze lehet szedni vele plussz pénzeket.


Ami viszont fontos: nem az OKJ-től leszel jó szakember. Az csak egy papír. És a suliban, főleg esti felnőttképzésen nagyon gyenge az oktatás. Így arra nem lehet alapozni.

Jártam annó estin rendszerprogramozói képzésre, én voltam a legfiatalabb, asszem 20éves voltam(most 24), nagyrészt 30-40 meg 50 év körüliek voltak. Ők is új szakmát akartak, azt hitték, hogy meglesz a papír és akkor övék a világ. Egyrészt nagyjuk le sem vizsgázott, a másik fele pedig aki elvégezte, nem sokat ért vele.


A 37éveddel még pont határeset vagy. Ha új munkahelyet szeretnél, akkor gyorsan állj neki tanulni, önerőből és persze a suli is mehet mellé, és akkor talán van esélyed váltani. 40 felett már nem nagyon fognak veled foglalkozni a legtöbb helyen kezdő programozóként, csak akkor ha nagyon profi vagy.


Tehát állj neki tanulni ha ez a szakma érdekel, kezdetnek, html, javascript, css, php, esetleg majd flash. a photoshopot is el kell kicsit sajátítani, hogy a grafikát fel tudd szabdalni.

Próbálj minnél több dolgot csinálgatni, amolyan saját kis ötletek, pl egy saját személyes oldal, vagy mondjuk kedvenc zenekar rajongói oldala, meg ami eszedbe jut. Kell majd a referencia.


És ha már egy szinten vagy, akkor keress munkákat neten, fekete melókat, távmunka, abból nagyon sokat tanulhatsz és pénzt is keresel mellette.

2009. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd az új szakmát inkább a munkahelyeden probálj feljebblépni vagy menj át karbantartónak ha van müszaki végzettséged vagy maradj ahol vagy mert 37 évesen már nem fogsz kelleni sehova se még ha lediplomáznál akkor se mert azt mondják majd hogy öreg vagy...


Törekedj valamilyen mellékvállalkozásra is amibe majd átnyergelhetsz ha elmúltál 40...



26 F

2009. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

19:54


Nem tom mit kell hülyiteni az embereket amikor te is tudod hogy a magadfajta "webmesterek" a filmszerverekböl meg a fizetős kalóztartalmakból és egyéb internetes bünözésből meg a tanfolyamszervezésből élnek ..


Ma már nem kell senkinek sem ilyen hogy weboldal grafikus és a többi mert tonnaszámra lehet fillérekért vásárolni vagy ingyen letölteni az interneten kész webportálsémákat szerzői joggal együtt!!

2009. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon használatos már ez a "webmester" megnevezés.

Webfejlesztő vagyok. Jobban mondva programozó némi rendszergazdai ismeretekkel.


Nem hülyítem a kérdezőt. Te tudatlan vagy, legalább néznél utána mielőtt baromságokat írsz.

Egy film szerverhez meg warez oldalhoz nem kell programozónak lenned véletlenül sem. De nyilván vannak "webmesterek" akik ebből élnek.


Tanfolyamszervezés, internetes bűnözés, általánosítva, hallod azért felröhögtem, nah jó nem, annyira nem volt nagy poén, inkább szánalmas.


Nagyon sok munka van, esetleg keress rá a "PHP programozó", "flash programozó", "sitebuilder", "web designer", stb szavakra.


Nagyon téves kép alakult ki benned, nem tudom milyen szakmád van mit dolgozol, de nagyon messze lehetsz az informatikától az tuti, valszeg ezért ez a tudatlanság, félreinformáltság.


Elárulom neked, hogy az ingyenes letölthető sablonok, "Template"-k nagyon hasznosak, viszont nem egyediek, mivel letölti még 10 másik ember, és már nem egyedi a lapod. De inkább több a fizetős sablon Template, nah azzal szerinted nem keres senki sem tisztességesen? Elárulom ők a sitebuilderek ill designerek egyben.


És akkor szerinted ki fogja felprogramozni ezeket az oldalakt és rájuk húzni a design-t? A webfejlesztő igen. Persze léteznek scriptek tartalomkezelő rendszerek, joomla, drupal, stb, de ezek azoknak készült akik nem tudnak programozni, és így korlátozottak a lehetőségek és persze ez sem lesz egyedi.


Nah mind1.

Dióhéjban ennyi, még egyszer kifejezem, hogy nagyon hülye vagy. Jah amúgy nézelődhetsz a prog.hu-n, hup.hu -n stb-n álláshírdetés rovatban, lásd mennyi embernek kell a munkaerő és ez csak két szaros oldal ami nem álláshirdetésekkel foglalkozik.

2009. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már hogyan lennél 37 évesen épp határeset, amikor 62 év a nyj korhatár és 65 lesz?

Az ember életében többször vált szakmát!

Most lehet, hogy nálad is eljött az idő, de a kapcsolatokon múlik nagyrészt az egész....ha van kapcsolatod, mindegy mit tudsz és ki vagy...persze informatikai téren azért teljesíteni is kell valamit, a protekció ellenére, mert ott le kell tenni a munkát az asztalra, nem lehet himbilimbizni....

Okj? hát...nekem van egy pár a diplomám mellett...én azt tapasztaltam vele kapcsolatban, hogy sokat lehet tanulni, de persze a gyakorlatban ismeri meg az ember igazán a szakmákat...ha nincs kapcsolatod, ez egy járható út...és ugye, egy okj-val kitörölhetjük...de ha nincs oklevél, akkor mivel töröljük?

2009. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azért határeset, mert a munkáltatók nem szeretnek idősebbeket felvenni, főleg ha kezdők. diszkrimináció igen.
2009. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...:)
2009. okt. 14. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!