Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakást venni vagy befektetni...

Lakást venni vagy befektetni a pénzt?

Figyelt kérdés

Melyiket döntenétek, ha van előny hátrány:

Lakásvásárlás:

Csok, lakásfelújítás hitel igénybe vehető. Hitel 3% és amennyi tőkém van, minimum annyi hitelt vagy többet fel kellene venni.

Az ingatlan ára 10 év múlva nagyobb lesz.


Vagy értékpapír számlára rakjam, és hagyjam kamatozni és így később vegyek lakást, bizonytalan jövőbeli feltételekkel.


Nem sürgős a lakás, de adott egy rész tőke, amivel kezdenem kell, ne csücsüljön a semmire.



2021. márc. 20. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A lakás is befektetés. Kiadhatod albérletbe is
2021. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Most bitcoinba van egy lakas arahoz kozeli befektetesem, mivel most nem surgos a lakasvasarlas es nagyobb risk/rewardot latok ebben ezert en ebbe fektettem. Ev vegen kiderul hogy jol vagy rosszul dontottem. Veteran tozsdes, bitcoinos vagyok a 10 millios le fel mozgasoktol nem ver ki a viz. Nem ajanlok senkinek semmit, csak leirtam en mit csinaltam
2021. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mekkora a hozam? 🤔


Ha erre megvan a válasz, tudod majd, hogy melyik a jobb.

2021. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

"Az ingatlan ára 10 év múlva nagyobb lesz." Ezt honnan tudod? Jósnál jártál?

Neked kell kiszámolnod, hogy mennyi bevételed lenne a lakásból (ha lenne, mert mondjuk kiadod), vagy mennyivel nő szerinted a lakás értéke 10 év alatt, és a másik oldalon mennyit nyernél szerinted egy befektetéssel.

Senki nem tudja hol a lakás, milyen állapotú, mennyit kell rákölteni, ki akarod-e adni vagy be akarsz költözni, netán üresen állna, mlyenek és hogyan alakultak és alakulnak a jövőben ott az ingatlanárak és azt se tudja senki, hogy ha vásárlás helyett befekteted, akkor mibe fekteted, mennyi hozamot hoz, stb., stb., stb...

2021. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van 50% önerőd és mellé CSOK? Aztán azt a családot miből tartod el, amit legyártasz a pénzért?
2021. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!