Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy igazoljam? Szeretném...

Hogy igazoljam? Szeretném igényelni az álláskeresési járadékot, viszont 3 hónapot egyszerűsitett foglalkoztatásban dolgoztam és azzal együtt lenne meg az 1 évem.

Figyelt kérdés
Erröl a munkaügyire vinnem kell valamilyen papírt? Vagy ők megtudják nézni a rendszerben, hogy dolgoztam? Kaptam igazolást hetente, de valoszinűleg nem mindről:/ Akkor még nem gondoltam erre.

2021. márc. 23. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
így nem fogsz kapni
2021. márc. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
miért?
2021. márc. 24. 15:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert az egyszerűsített foglalkoztatásban nem voltál biztosítva, és az álláskeresési feltétele a legalább 360 nap biztosítotti jogviszony.
2021. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az egyszerűsített foglalkoztatás keretében foglalkoztatott természetes személy a társadalombiztosítás rendszerében nem minősül biztosítottnak, a munkavégzésével összefüggésben egyes ellátásokra azonban jogosultságot szerez.


A foglalkoztatása alapján jogosult


nyugellátásra,

baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint

álláskeresési ellátásra


(akkor ez mit jelent? "álláskeresési ellátásra" ott van.)

2021. márc. 24. 18:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az álláskeresési járadék alapját a befizetett munkaerőpiaci járulékok adják (bruttó bér 1,5 százaléka).

Mivel ezt egyszerűsített foglalkoztatás esetén is levonják, így ez a fajta munkaviszony is beleszámolódik a biztosítási jogviszonyba.

Ugyanakkor mivel itt napi szintű bejelentésről van szó, utána kell számolni, hogy az egyéb munkaviszonyok mellett ezzel együtt összejött-e az igénylés pillanatától visszaszámolt 3 évben a 360 nap biztosított jogviszony.

Minél tovább "halogatod" az ügyintézést, annál kisebb az esélye, hogy jogosult leszel az ellátásra.


De ha tévednék, javítson ki valaki nyugodtan!

2021. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem biztosítási idő kell, hanem jogszerző idő. A jogszerző időbe az egyszerűsített foglalkoztatás időtartama is beleszámít függetlenül attól, hogy munkaerő-piaci járulékfizetési kötelezettség nincs utána. Azon kívül szolgálati időnek számít, álláskeresési járadékra jogosít, valamint baleseti ellátásra is.

Viszont egyéb egészségügyi ellátásokra (táppénz, stb.) nem jogosít, és az így foglalkoztatottnak maga után kell fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot, hogy az orvosi ellátása "ingyen" legyen.


Egyszerűsített foglalkoztatás esetén a munkáltató által kiadott igazolást kéri az ellátást folyósító szerv. Mivel a munkáltató köteles ezt a foglalkoztatás befejezésével kiadni, ezért kéne, hogy legyen Neked ilyened. Rajta kell, hogy legyen, hány napot dolgoztál így, és milyen "bérezésben" részesültél.

2021. márc. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
munkakerülő szarként felháborító hogy segélyt akarsz az államtól
2021. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszoló!


Az ilyen megnyilvánulásoknak sehol nincs helye.


A kérdező nem segélyt akar, hanem álláskeresési járadékot.

Ami jár neki, ha az ellátásra előírt feltételeket teljesítette. Láthatóan teljesítette, így joga van igénybe venni az ellátást. A munkabéréből ugyanis vonták a hozzá szükséges járulékokat...

2021. márc. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
pont ez a baj, alig dolgozott 1 évet aztán tartja már a markát, senkiházi munkakerülő okádék
2021. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Felmondtam, hogy a tanulásra koncentráljak, mert reljes állásban nem ment és szeretném ezt kihasználni ha már jár. Nem értem utolsó miért irsz ilyen csúnya dolgokat, ha nem tudod mi okbol teszem ezt...
2021. márc. 26. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!