Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy igazoljam? Szeretném...

Hogy igazoljam? Szeretném igényelni az álláskeresési járadékot, viszont 3 hónapot egyszerűsitett foglalkoztatásban dolgoztam és azzal együtt lenne meg az 1 évem.

Figyelt kérdés
Erröl a munkaügyire vinnem kell valamilyen papírt? Vagy ők megtudják nézni a rendszerben, hogy dolgoztam? Kaptam igazolást hetente, de valoszinűleg nem mindről:/ Akkor még nem gondoltam erre.

2021. márc. 23. 21:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
És nem leszek munkakerülő, mert részmunkaidős állást fogok keresnk.
2021. márc. 26. 20:36
 12/12 anonim ***** válasza:

"pont ez a baj, alig dolgozott 1 évet aztán tartja már a markát, senkiházi munkakerülő okádék"


Még mindig nem értem, hogy mi a bajod?


A járadék feltétele a minimum 360 napnyi jogszerző idő, akkor jár. Ha a kérdezőnek megvan, akkor jár. Ha Neked megvan, akkor Neked is jár. Természetesen kevesebb ideig, mintha több jogszerző ideje lenne. A maximum 90 nap.


Én 20 év munkaviszony után pontosan annyi időre voltam jogosult álláskeresési járadékra mint az, aki 3 évet dolgozott érte! Az igazságérzetemet bántotta ugyan, de mivel a jogszabályban ez van, így tudomásul vettem és nem szidtam mindenki más anyját az igazságtalan jogszabály miatt.


Te se tedd! Paraszt stílusban pedig méginkább ne... Köszi.

2021. márc. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!