Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 8 milliós 25 éve tulajdono...

Egy 8 milliós 25 éve tulajdonomban lévő lakás eladó. A vevő arra kér, a szerződést 11 millióról írjuk, mert így több kölcsönt tud felvenni, de nekem csak 8 milliót ad. Nem kockázatos egy ilyen lépés?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 18:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Elhajtanám a jó francba.


Eleve ilyen simlis emberre üzleteljen akinek két anyja van.

2021. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Fsms ***** válasza:
90%
Ne menj bele, nem vezet jóra.
2021. márc. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Írjátok meg bátran a 11 millióról a papírt. Aztán a 8 millió átvételének nyoma van nyilván. Utána meg követeld tőle a 3 milliót. Ehhez mit szólna vajon?
2021. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Egy kérdés: ilyenkor a bank nem az eladónak utalja a pénzt?
2021. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Simán 11 millióról írnám a szerződést tulajdonjog fenntartással a teljes vételár kifizetéséig. Utána meg kérném tőle a teljes vételárat, ha ilyen hülye. :)
2021. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem mennek bele az ilyen jatszadozasba. En nem csinalnam azt amit felettem irtak mert milesz ha nem utalja a maradek 3-t, hat az hogy te vissza kell utald a 8 at szoval csomo + kiadas...
2021. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
És a plusz szja kötelezettségedet is kifizeti neked a nem létező 3 milla után? Én még csak olyannal találkoztam, hogy direkt kevesebbet írtak a szerződésbe, hogy ne kelljen annyi adót/illetéket fizetni.
2021. márc. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
25 esztendeje nala van!
2021. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

25 éve a tulajdonában van. Nincs SZJA utána!


Kockázatosnak kockázatos. Viszont "szoktak" ilyet csinálni. Nyilván ehhez nagy bizalomra van szükség a két fél között.


A vevőnek az az érdeke, hogy minél nagyobb összeg kerüljön a szerződésbe, mert akkor magasabb összegű hitelhez tud jutni. Annak egy részét kifizeti Neked, a többit pedig lehet, hogy az ingatlan felújítására fordítja, vagy bármi másra.


Nálad ez mit okozhat?

- Adóznod nem kell utána

- Lesz 3 millád papíron, amivel adott esetben le tudsz fedni 3 milla feketejövedelmet, ha kaptál valaha feketén fizetést


Vevőnek mit okoz?

- 3 millióval nagyobb lesz a vagyonszerzési illeték alapja

- Nagyobb hitelfelvételre lesz lehetősége (valószínűleg)


Gubanc lehet:

- Ha a bank Neked utal közvetlenül, akkor nem csak a 8 millát fogod megkapni. Feltételezem, hogy nincs ilyenről szó a kérdésed feltevése alapján (kp. fizetés lenne?).


Ne érts félre, nem támogatni akarlak abban, hogy belemenj, csak felsoroltam a "következményeit".

2021. márc. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
pont az olcsó ingatlanra kap kevesebb hitelt :)
2021. márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!