Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megélhetés szempontjából...

Megélhetés szempontjából érdemesebb külföldre menni?

Figyelt kérdés

Illetve Európa országaiban jobb vagy Amerikában?

Mik lehetnek szükségesek hozzá hogy kint tudjon valaki dolgozni?

(Jelenleg banki szektorban vagyok M.o.-on)



2021. márc. 29. 06:18
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

igen

ja, te csak úgy válogathatsz, hogy hova menj? Nem kell munkavállalási engedély neked ha az EUn kívülre mész? Akkor menj Amerikába. Mondjuk Peruba ha már így válogathatsz. Vannak hegyek meg víz meg amcsupicsu meg minden. Jó hely.

2021. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért írogatod, hogy csak így válogathatok.

Szimpla kérdést tettem fel, normálisan. Nem kell hülyének nézni. Tudom, hogy nehéz kimenni, sok dokumentum kell stb.

2021. márc. 29. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha tudod, hogy sok dokumentum kell, stb. akkor miért teszel fel ilyen kérdést? Nyilvánvaló, hogy bármennyire is szeretnél, vagy ajánlja valaki, az USA-ba nem fogsz tudni dolgozni. Ugyanígy egyetlen EUn kívüli országban se. Marad tehát az EU. Azaz a megoldás: Európa országaiban.
2021. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Amerikában nem egyszerű munkát vállalni, ha nem konkrét munkahelyre hívnak ki.

Ha ez a hely megvan, akkor az ügyintézés jó részét a munkáltató átvállalja, akár az albérlet keresésben is segít, vagy kölcsön ad neked egy céges autót egy időre, induló tőkét biztosít, vagy esetleg kezességet vállal érted, mert amíg nincs legalább féléves előtörténeted anyagi szempontból kint, addig nagyjából egy megbízhatatlan senki vagy.

A munkavállalói vízumon, engedélyeken túl ez akkora anyagi terhet ró az emberre, hogy szerintem a jobb élet reményében ez túl nagy induló befektetés lenne önerőből, túl nagyot lehet bukni és mégcsak hazajönni sem annyira egyszerű.

EU-n belül nyilván teljesen más, illetve sokkal egyszerűbb a helyzet.

Hogy megélhetés szempontjából mi a jobb, arra nem tudok válaszolni. Egyéni igények kérdése.

2021. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Banki szektorba Európában szerintem csak akkor tudsz elhelyezkedni ha anyanyelvi szinten beszélsz az adott országban.
2021. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van jópár befektetési bank, ahova elég az angol. A Morganben az olasz kliensekkel is angolul beszéltünk.

Persze az adott ország nyelvén mindig előnyben leszel.

2021. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kulfoldon is ugyan azt a munkat vegzed akkor megeri. Viszont ha mosogatni mesz angliaba ugy hogy elotte pl bankfiok vezeto voltal akkor nem eri meg.

En ugyan azt csinalom mint amit Magyarorszagon es turheto osszeget keresek vele itteni viszonytlatban is. Van sporolt penzem, hazam, autom es kenyelmesen elek. Minden szamla ki van fizetve, nincs elmaradas es ha nagyobb kiadas jon akkor sem vagyok bajban.

Gazdag azert nem vagyok de jobban elek mint Magyarorszagon

2021. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Banki szektorban dolgozol, és nem tudsz megélni? Akkor jobb is, ha elköltözöl innen, ha ennyire nem érzed magyarnak magad.
2021. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!