Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van bármi esélyem a pénzem...

Van bármi esélyem a pénzem viszontlátásra?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyobb értékű tárgy. Azt a bizonyos tárgyat én oda adtam egy exkollégamnak értékesíteni, aki másodállásban (e.v.) ilyenekkel foglalkozik. Erről van egy részletes levelezesem vele (fotók, részletek, árajánlat) , viszont bizomanyos értékesítési szerződést nem írtunk. 1 hónappal később volt egy második levelezesem, miszerint még árulja. Azóta nem válaszol az üzenetekre, sem a telefonhívásokra.

Esetleg van bármilyen jogi lehetőségem lépni ezúton? Vagy fogadjam el hogy hülye voltam, hogy nem írtunk róla papírt és törődjek bele?



2021. márc. 30. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt tehetsz feljelentést, az ingyen van. Sikkasztás gyanúja felmerülhet + polgári jogi igényt is bejelenthetsz a feljelentéssel egyidejűleg, így ha elítélik, akkor kötelezik az okozott kár megtérítésére.


Másik út a fizetési meghagyás közjegyzőtől vagy a polgári per. Annyit kell bizonyítanod, hogy odaadtad neki a pénzt. Ha egyből pert indítanál, akkor bíróságon van fogadónap (most COVID miatt nincs), ott segítenek jegyzőkönyvbe foglalni a kereseteted.

2021. márc. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy milyen tárgy. Ha például regisztrációkotelezett jármű, akkor egyszerűbb a dolgod, míg ha mondjuk műszaki cikk, akkor ott először neked kell bizonyítani, hogy a te tulajdonod volt valaha....
2021. márc. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen elektronikai cikk (jó drága) , egy viber beszélgetésem van vele, ahol küldtem fotókat, leírást, ő pedig küldött rá árajánlatot, illetve van egy második beszélgetés is ahhol pedig leirja h konkrétan h meg nála van.

Ez elég lehet? Illetve a ha bebattyogok egy ilyennel a rendőrségre, ott foglalkoznak majd egyaltalan velem ezzel kapcsolatban?

Szerencsére még sosem történt hasonló, úgyhogy nem vagyok túl informált e téren.

2021. márc. 31. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Foglalkoznak vele, de ha nem mesz be, nem fogod megtudni.
2021. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!