Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az legális hogy ha egy kisbolt...

Az legális hogy ha egy kisbolt nem fogad el egyes címleteket alacsony árú termék vásárlásakor? (nem a visszaadással volt a probléma)

Figyelt kérdés

A mai nap fizetni szerettem volna egy kisboltban 20-as, 10-es és 5-ös érmékkel. Semmi kiírás nem volt látható, csak a maszkot viselni kötelező kiírás, kétszer is. Előre megszámolva letettem az összeget a "pultra" (tulajdonképpen egy átlátszó A4-es hajlékony műanyag lap volt (leginkább egy műanyag papírtasakhoz, bugyihoz tudnám hasonlítani) csak a tégla módjára egymásra pakolt rágók tetején, de lapos volt és volt bőven hely pakolászni), és mondja a magyarul alig beszélő eladó hogy nem jó. Kérdezem miért? "Ötös nem jó." Kérdezem miért nem jó sérült lenne vagy hasonló? A válasza megint az a tőmondat, hogy "ötös nem jó". Megkérdeztem hogy miért nem jó a magyar forint, miért nem fogadják el. "Öt nem jó". (Tulajdonképpen ezt a három szót hajtogatta végig, bárminemű tekintettel arra hogy mi történik körülötte és amúgy egy emberi lény áll előtte.) Elkezdtem megszámolni az orra előtt azon a műanyag hogy az bizony 250 forint, erre lesöpörte a pénzt a rágókra és tovább hajtogatta és mutogatta tovább azt mondogatva közben hogy "nem jó".


Ezután összeszedtem a pénzemet és elmentem onnan.


Legális visszautasítani a magyar forint egyes címleteit ha az nem sérült és nem is szükséges visszaadni? Nem szükséges valami kiírás, mint amikor az üzletek bankkártyás vásárlási alsólimitet határoznak meg mint hogy 1000 forint alatt nem lehet bankkártyával fizetni?


Megmagyarázó válaszaitokat köszönöm!



2021. márc. 31. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Tudtommal az sem megengedett, hogy bizonyos összeg alatt csak készpénzzel lehessen fizetni.
2021. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem legàlis természetesen.
2021. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem legalis, de jeleznem, 50 erme felett tenyleg nem koteles elfogadni, te meg gondolom ledobtal kb. 45 darabot.
2021. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem 45 darab ötforintossal fizettem, nagyjából ha 10-zel maximum talán egy 16-tal. Vegyesen fizettem 20-asokkal, 10-esekkel és 5-ösökkel.
2021. márc. 31. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha vegyesen fizetsz legalább 50 db érmével, akkor a boltos visszautasíthatja.


[link]


Mivel itt nem volt ennyi érme, ezért nem jártak el legálisan.

2021. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Találkoztál egy hülyével. Ennyi...

Abból is tudható, hogy magyarul sem beszélt jól. Neki nem kellettek az ötösök, így nem volt hajlandó elfogadni azokat. Teljesen alaptalanul.

2021. ápr. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen legális, az üzletvezető bármilyen indokkal megtagadhatja a kiszolgálásodat.

Neked meg jogod van szót fogadni aztán panaszt tenni.


Gondolom egy bankfiókban nem kérdeznéd meg ugyanezt, ha kizavarnának?!

2021. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

Egy bankautomata / kv automata sem fogad el bármilyen pénzt...

A boltosnak miért kellene?

2021. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

A boltosnak tán azért kéne, mert ha idióta akkor inkább veszem a dolgaimat másnál mint nála.

És nem azzal van a baj hogy külföldi mert itt Budapesten akarmelyik kínai étterembe setáltam be, magyarul nem tudtak rendesen, de számolni meg kiszolgálni igen, a szókészletük nagyobb - attól hogy valaki kínai nem mentesíti a kultúra és minimális nyelvismeret elsajátítása alól.

2021. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Torvenyes, korforgalomban levo hivatalos magyar fizetoeszkoz.

Olyan nincs hogy nem fogadja el.


Aki mast mond az egy barom.

2021. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!