Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Ukrajában tényleg olyan...

Ha Ukrajában tényleg olyan alacsony az életszínvonal, a középiskolában ez miért nem nagyon volt érzékelhető?

Figyelt kérdés
Kárpátaljai magyar vagyok, nemrég fejeztem be a középiskolát. Ami meglepő volt, hogy ha tényleg ilyen alacsony az életszínvonal, akkor az iskola nem olyan diákokkal kellett volna, hogy tele legyen, akik szerény anyagi körülmények között élnek? Ehelyett mit tapasztaltam: ennek is gazdagok a szülei, annak is gazdagok a szülei ... a tizediknek is gazdagok a szülei, pedig nem magániskolába jártam. Ez az osztálynak majdnem a fele. Akinek meg annyira nem is voltak gazdagok a szülei, azok se nagyon szűkölködtek, technikai eszközeik, tiszességes lakáskörülményeik megvoltak. Az ukrán életszínvonal tehát mégsem olyan alacsony?
2021. márc. 20. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a statisztikai hivatalok felmérései valamivel alaposabbak a tiednél. Aki igazán csóró családban nő fel, talán el sem jut a középiskoláig. Meg aztán hány osztálytársad lakásában voltál?
2021. márc. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ennek meg annak gazdagok a szülei, azt elég sok gyerekről hallottam. A facebookos képekből pedig azért lehetett látni, hogy azért nem olyan lakásokban élnek, amit szégyellni kéne, mert annyira szegényes lenne.
2021. márc. 20. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Én csak azt tudom hogy rohadtul hozzák befelé az ukrán vendégmunkásokat, a szar kulimunkákra.
2021. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Biztos azért járnak hozzánk minimálbérért dolgozni az ukrán vendégmunkások tömegei, mert nálunk túl jó az élet.
2021. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szegény senki, maradj nyugodtan Kárpátalján.
2021. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ismertem olyanokat akiknek külföldön dolgoztak a szülei, így ott elég gazdagok voltak azokhoz a körülményekhez képest. Magyarországon is nagy lábon tudnának élni nem hogy Ukrajnában. Ott a magyaroknak jellemzően szép házuk van, ha megnézel egy átlag ukrán házat, ezt nem lehetne elmondani róla. Amit te látsz ag inkább az ott élő magyarokat jellemzi.
2021. márc. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ukrán közoktatás korrupció alapú. Az kerül be egy jobb iskolába, aki fizet. Lényegtelen, hogy ez elvileg ingyenes, állami iskola.


Inkább kérdezd meg a szüleidet, mibe került, hogy te oda járhass.

2021. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki az hinné, nem magániskoláról volt szó, hanem egy gimnáziumról, ahová felvételi vizsga alapján lehet bejutni, nem kell itt tandíjat fizetni, a körülmények is teljesen átlagosak, semmi extra, azokra nem is lett volna pénze az iskolának. Tanfelszerelések meg bármely iskolába kellenek.
2021. márc. 21. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:

"Miért mondják, hogy az emberiség 60%-a Ázsiában él, amikor nekem a 10 barátom közül egyik sem ázsiai?"


Kb. ennyi értelme van annak, amit írsz.

2021. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is tettem az agyamat egy normál iskolában, hogy á itt nincsenek szegény emberek.

Aztán megismertem egy szociális munkást. Mesélt dolgokat, mutatott képeket...

Javaslom, te is beszélgess valakivel, aki nálad jártasabb.

2021. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!