Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Piacon eladhatom az újrahaszno...

Piacon eladhatom az újrahasznosított fából készült tárgyaim?

Figyelt kérdés
Nálunk csomó faanyag található, olyan fák amiből még régebben szekrén volt, meg pl asztal, és elkezdtem cinálni belőlik hobbiból madáretetőt, dobozt stb, és arra gondoltam, hogy eladhatnám e őket a piacon.

2021. ápr. 2. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Igen, eladhatod.


Ha a teljes bevételed egy év alatt 600 000 forint alatt marad, akkor adóznod sem kell, és számlát / nyugtát sem kell adnod róla.

2021. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ahhoz valami engedély, hogy a piacon árulhasson az ember?
2021. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgy az egyesnek, eléggé félreértelmezi a törvényt.

Tökmindegy milyen faanyagból csinálod. Ha te saját készítésű madáretetőt árulsz, akkor teljesen mindegy, hogy az obiban veszed meg a fát, vagy hulladékfából csinálod, mindenképpen számlaképesnek kell lenned.

2021. ápr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem a 3-ast. A NAV-ot az üzletszerűség érdekli, a rendszeres tevékenység pedig üzletszerű.
2021. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A faanyag nem befolyásolja, amúgy nyugtával szokott árulni egy nő a piacon hasonló dolgokat nálunk, újrahasznosított bútorokat, kisszéket, kutyaólat stb-t. Én örülök, h újra hasznosítod és nem a kukába köt ki :)
2021. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!