Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem egy kb. 50 nm-es...

Örököltem egy kb. 50 nm-es szuterén ingatlant, ami Budapest nagyon forgalmas helyén, a Blaha Lujza téren van, a Mcdonalds-nál. Mire lenne érdemes felhasználnom?

Figyelt kérdés
Az ingatlan kicsit lepukkadt, mint egy átlag pince, de víz és áram is van. Nem szeretném kiadni, inkább kezdenék vele valamit én. Mikre lehetne használni szerintetek? Bármilyen ötletet szívesen fogadok. :)

2021. ápr. 5. 11:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, persze, jó lenne, csak éppen amíg nincs rá akkora szükséglet, hogy nem lehet megkerülni, és nem lehet érte 1500-2000 forintokat elkérni, addig nem is fogja megérni az ingatlantulajdonosoknak, hogy erre a célra hasznosítsák a tulajdonukat, mikor mással sokkal többet kereshetnek.

Ez legyen az önkormányzat, meg egyéb nonprofit intézmények problémája, akinek nem kell adót fizetni az ingatlanaik után (mert pont hogy ők szedik be az adót). Mellesleg mekiben a vécéhasználat az nem is "belógás", mert alapból csak akkor engedik használni ha vásárolsz valamit, a wc ajtó kódja ott van a blokkon. Tekintve, hogy a sima vizelde se 5 forintba kerül már, hanem legalább 150-250 forintokba, pláne ilyen helyen, akkor már jobban is megéri venni egy sültkrumplit a mekiben 350 forintért ÉS emellett ingyen használni a vécét. Egy buszpályaudvaron még megérné csak vécét üzemeltetni, mert ott nincs más a közelben, pláne azoknak akik nem ismerősek a környéken. Nem véletlen, hogy a belvároaban nincs sok vécé, mindig azt kell csinálni az ingatlannal, ami a legtöbbet hoz.


A te esetedben, ha nem akarsz alkalmazottakat felvenni hogy olyan üzletet nyiss, ami jobban megérné, de szakképzettség kell hozzá, akkor szerintem még az is jól megérné, hogy nem te nyitsz vállalkozást ott, hanem KIADOD valakinek, akik jól menő boltot tud ott nyitni - és a bevételből kipengeti a jó hely miatti bérleti díjat. Én a helyedben inkább ezt is megnézném előbb, hogy a környéken mennyiért lehet egy ekkora helyiséget kiadni.

Nem lennék meglepve, hogyha sokkal jobban meg is érné, mint akár az a másik (szerintem szintén elvetélt) vágottvirágos ötleted.

Akkor aztán semmi dolgod nem lenne, üzleti kockázatod se lenne, csak tartani kéne a markodat minden hónap végén a bérleti díjért. Hogy a vállalkozó miből pengeti ki, milliárdos lesz, elvegetál, nem a te gondod, amíg fizeti a bérleti díjat.

Biztos, kockázatmentes pénzkereset ezekben a vírusos időkben, mikor a vállalkozásokra, boltokra amúgy is rossz, bizonytalan idők várnak, de te addig is tudsz a bérlők pénzéből gyűjtögetni. És mivel tied marad az ingatlan, később, ha van valami igazán jó ötleted, még mindig felmondhatod a szerződést a bérlővel, és megcsinálhatod ott a saját boltodat, az eddig gyűjtögetett pénzedből.

2021. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki kicsit életrevaló, és épp szrnia/hugyoznia kell, abba bemegy, kér egy kis kólát vagy egy sültkrumplit ha mást nem is, meg egyúttal a vécé kódját"


Aki kicsit életrevaló az szerez egy blokkot és megy, nem költi feleslegesen a pénzt ha amúgy nem akart ott enni.

2021. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12-es: pontosan xd
2021. ápr. 15. 14:33
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
Te szeretnél ott valamit csinálni. Ahhoz, hogy sikeres legyél a vállalkozásodban, de legalább örömöd legyen benne, ami nem elhanyagolható szempont, akkor olyat kellene csinálnod amit szeretsz/amihez értesz, illetve van indíttatásod fejlődni benne, foglalkozni vele. Szóval mit tanultál, mi a végzettséged, mi az érdeklődési köröd? Ezeket a kérdéseket fontos feltennem a válaszomban, hogy tudjak esetleg segíteni tovább ötletelni. Ne azt nézd elsődlegesen szerintem, hogy mi menne ott, mert ez szerintem nagyban függ attól, amit fent írtam.
2021. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!