Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MÁK érékpapírszámla nyitásnál...

MÁK érékpapírszámla nyitásnál a megfelelési tesztet mennyire nézik?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a kérdések a nyilatkozat alján a megfelelési tesztben, hogy

1) Milyen rendszerességgel köt befektetési ügyletet?

2) Befektetési tranzakcióinak átlagos mértéke

3) Átlagosan milyen időtávra köt befektetési ügyletet?


Mivel eddig még nem kötöttem befektetési ügyletet, csak azt a választ tudom megjelölni mindegyik kérdésnél, hogy "Nem tudom, nem válaszolok", mivel olyan opció nincs, hogy eddig még nem tettem, de ezután szeretnék.


Alatta viszont ezt írja: "a válaszadás megtagadása esetén a Forgalmazó nem képes a szerződésben foglalt pénzügyi eszköz vagy ügylet megfelelőségét megállapítani, így jogosult a szerződéskötés, illetve a megbízás végrehajtásának megtagadására."


Ha azt a választ adom, hogy "nem válaszolok", az a válaszadás megtagadásának minősül és elutasítják a kérelmet emiatt?



2021. ápr. 7. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Nem gondolod komolyan hogy ilyen hülyeséggel foglalkoznak? :D
2021. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha nem foglalkoznak vele, akkor miért van rajta a nyomtatványon? :D
2021. ápr. 7. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
A megfelelési tesztet minden befektetési szolgáltatónál ki kell tölteni. Ezzel mérik, hogy elegendően képzett vagy-e ahhoz, hogy megértsd az adott termék kockázatait. Mivel az állampapír kockázata elég kicsi, szerintem nem lesz god, ha az igazat feleld.
2021. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!