Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Macbook jótállás így lehetséges?

Macbook jótállás így lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hete a táskámban kilyukadt egy energiaital és sajnos kicsit eláztatta a táskámat, amiben benne volt a Macbookom is. Sajnos azóta kicsit rosszabbul tölt. Bedugom a töltőt, percekig nem érzékeli. Utána 4-5 perc próbálkozás után érzékeli, akkor feltölti rendesen. Viszont ez az érzékelési hiba zavar, mert félek, hogy egyszer úgy dönt, nem érzékeli többet, ezért gondoltam, hogy még most kéne elvinni. Euronicsban vettem, van még rá jótállás. A kérdésem az, hogy ez beleesik abba a kategóriába hogy nem rendeltetésszerűen használtam emiatt saját zsebből kell fizetnem? Vagy megpróbáljam?

máj. 1. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Zsebbol. Vannak kis erzekelo pottyok a macek belsejeben, ugy is bejeleznek ha egy gozos konyhaba vagy. Ha egyszer bejelzett oda a garancia. Es akkor fog jonni az hogy olcsobb lesz ujat venni mint megjavitani. Elkuldod szepen amcsiba, ott van egy mac magus, kis barna gyerek, YouTubeon megtalalod, luis rossmann vagy fene se tudja... O olcsobban megcsinalja szallitassal is.
máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neked mi a rendeltetésszerű használat? Miből gondolod azt, hogy egy energiaitallal való lelocsolása (még ha egyébként véletlenül is történik ez) rendeltetésszerű használat?
máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak a gépben indikátorok, nem lehet letagadni a beázást. Ez saját pénzes javítás.

Viszont rohadt nagy mákod vagy - és emellett marha nagy idióta vagy - hogy nem lett komolyabb baja a gépnek. Ha hetek alatt nem romlott el más, akkor nem került a gép belső részébe az energiaitalból, különben már elkorrodált volna valami és megdöglött volna a gép. A beázásokkal még órákat sem szabad várni, nemhogy heteket.

Pontosan milyen gépről van szó? Magsafe töltős? Lehet elég lenne a csatlakozónak egy izopropil alkoholos takarítás.

máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Macbook Air 2020-as gép.

Nem lett egyébként tiszta energiaital, időben észrevettem. Kicsit lett csak nedves, könnyen le tudtam törölni, de gondolom a lyukba befolyt kicsit.

Ahogy észrevettem, kitöröltem egyből minden nyílást fülpiszkálóval, de ezt az alkoholos takarítást is meg fogom csinálni.

máj. 1. 22:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek ennek a problémának a javítása milyen árkategóriában mozog? Nyilván pontosan csak akkor tudom ha elviszem, de hogy inkább a 20 ezres kategóriával számoljak vagy a 200 ezressel.
máj. 2. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
A macbook aranak 60 szazaleka
máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán nem lesz annyira drága

Ha jól látom akkor csak egy kicsi modult kell cserélni amin a két USB-C port van:

https://www.youtube.com/watch?v=-ylOSo7HOUA

Tehát nem kell az egész alaplapot cserélni.

25€ az alkatrész:

[link]

máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!