Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Becsaptak Edinburghban a...

Becsaptak Edinburghban a Mekiben, hogy szerezhetném vissza a pénzt (lenn)?

Figyelt kérdés

Szóval az történt, hogy 2018 márciusában a mekiben, de én akkor annyira rosszul voltam (beteg voltam) hogy nem vettem azonnal észre (kártyás tranzakció volt és úgy csinálta a csaló, hogy elkérte a kártyámat és úgy húzta le a terminálról, hogy én nem láttam, hogy mennyi összeget is ütött be, mert nem volt az orrom előtt a terminál, hogy lássam hogy mennyit fogyasztottam), és utána is csak 2 hónappal vettem észre.

Próbáltam emailen keresztül lelevelezni a McDonald's-el, de sajnos nem válaszoltak. Mostanában kezdtem el csak vele ismét foglalkozni, mert bosszant, hogy közel 650skót fonttal becsaptak. Plusz a szüleim, mikor észrevettük (2 hónappal utána körülbelül), azt mondták, hogy pénzt nem nagyon szoktak visszaadni, azt hagyjam már bebuktam az egészet és b*szhatom.

Felhívtam a Royal Bank of Scotlandot, akinél van fiókom, de ők azt mondták hosszas telefonálás után, hogy nem tudják ennyi idő távlatából visszaszerezni. A McDonald's skóciai főmenedzserével való telefonbeszélgetés után azt mondta nekem, hogy ezt a bankon keresztül tudják lerendezni és ők nem feltétlen tudnak ehhez hozzáférni, pláne nem ennyi idő távlatából.

Mit tehetnék? Engedjem el, vagy pereskedjek? Azt hozzá kell tennem, hogy nincs skót állampolgárságom és azóta itthon, Magyarországon tartózkodom, nem tervezek kimenni, hogy ezt lerendezzem, mert több pénzbe kerülne az egész procedúra, mint amennyivel lenyúltak.

Jó nagy pofon volt, de legközelebb már nem kerülök ilyen állapotba, hogy betegen tartózkodom egyedül külföldön, mert sokkal könnyebben kihasználnak/átvernek.


Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 7. 14:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
2018. Nagyon vicces - gondolod te. Ezért a humor kategóriába való.
2021. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi idő távlatából ezt már sehogy.
2021. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Humor kategóriában is gyenge lenne....
2021. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
El ne higgyem, hogy a Mekiben átvertek. A skót állampolgárság is megmosolyogtató...
2021. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként elég sok sebből vérzik a sztori...
2021. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Ezt most így bebuktad. Na nem a nem létező pénzt a kamutörténetedben, hanem a trollkodást.
2021. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

"Szóval az történt, hogy 2018 márciusában a mekiben"

Idáig olvastam.

2021. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

#4 Miért nem életszerű, hogy valakit átvernek a Mekiben?

Írtam, hogy NEM vagyok skót állampolgár és nem is voltam. Egyetemen voltam kinn.


#5 Miért tűnik neked hazugságnak ez a story? Mi az konkrétan, amit nem hiszel el?


#6 Skót font létezik!!! Nézz utána! Csak sajnos Magyarországon nem váltják.


Amúgy csak és kizárólag HASZNOS válaszokat várok, nem trollkodásokat!

2021. ápr. 7. 14:34
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem is létezik olyan, hogy skót állampolgárság.
2021. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

Ja persze... egyetemen....

Mosogattál a menzán? 😂😂😂😂😂


Huszonévesen anyucu-apucit kerdezted a megoldásról?😎

2021. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!