Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor lesz vám és áfa...

Most akkor lesz vám és áfa fizetés a kínából rendelt kis cuccokra is?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam egy ilyen cikket de nem akarom elhinni. Július 1-től bármilyen 200-300Ft-os dolgot is rendelek, mindenre kell plusz áfát és vámot fizetni? Az áfa azt tudom hogy plusz 27% de a vám az kb. mennyibe kerül?
2021. ápr. 9. 08:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
34%
Lesz, ne aggódj,kell a lóvé. De majda kis ferde szeműbbarátai Orbánt helyre teszik, hogy találjon ki valamit.
2021. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a kínai cuccok 90%-át már most is lengyel vagy cseh raktárból rendelem, így egyáltalán nincs áfa meg vám. Júliustól még több ilyen eu raktáras cucc lesz.
2021. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

VÁM nem lesz - annak a szabályai nem változnak.

ÁFA fizetési kötelezettség lesz, de egy pár száz forintos cuccnál nem ez a tétel.


A szivatás az egészben, hogy minden rendelésre ki kell majd fizetni a vámügyintézés díját, ami ~ 3000 forint. Akkor is ha utána 27 ft ÁFÁt kell befizetned, így a végösszeg 3027 ft lesz...

2021. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
A tervek szerint nem kell kifizetni majd mindenre a vámügyintézési díjat, mert automata rendszert szeretnének erre, szóval megszűnne ez. Kíváncsian várom, nem bánnám.
2021. ápr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#4

Errő van valami infód? Attól, hogy automata a rendszer miért ne kéne díjat fizetni?

2021. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az az elve, hogy te az aliról már alapból az áfás áron fogod tudni megvenni, az áfát az ali intézi el az állammal.

Szóval az eddig 1 dolláros telefontokot nem 1 dollárért, hanem 1,27-ért fogod megvenni. Az ali meg a 0,27-et intézi az állam felé.

Ezért nem lesz szükség postai vagy futárszolgálatos ügyintézésre ilyen tételeknél, ergo neked nem lesz többletköltséged (nyilván más kérdés az, hogy az ali továbbra is nettó 1 dollárért adja-e a telefontokot, vagy mivel neki rengeteg adminisztrációja lesz ezzel, ezért mondjuk megemeli nettó másfél dollárra, így hárítva át a vásárlóra bizonyos költségeket).

2021. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
6. az automata rendszer nem ezt jelenti, hanem hogy a posta automatizálni szeretné a díjkalkulálást, kiszabást és befizetést, hogy minél gyorsabban menjen, ezért kérik, hogy a csomagokon legyen rajta a telefonszám és/vagy email cím.
2021. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Pedig az van tervben, ami a hatos válaszban van.
2021. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hú nekem ez így egyre bonyolúltabb. Most akkor mi? Kell fizetni pluszba? Vagy már az árban benne lesz? Lehet inkább meg kell várnunk hogy odaérjünk és akkor tisztább lesz minden... Csak most van jó pár dolog amit rendelnék és nem tudom hogy gyorsan megrendeljek mindent vagy nem lesz itt olyan nagy változas és ráér később is.
2021. ápr. 9. 10:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudsz azért rendeld meg még most, ha van rá lehetőséged.
2021. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!