Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor lesz vám és áfa...

Most akkor lesz vám és áfa fizetés a kínából rendelt kis cuccokra is?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam egy ilyen cikket de nem akarom elhinni. Július 1-től bármilyen 200-300Ft-os dolgot is rendelek, mindenre kell plusz áfát és vámot fizetni? Az áfa azt tudom hogy plusz 27% de a vám az kb. mennyibe kerül?
2021. ápr. 9. 08:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

8. lehet, hogy az van a tervben 2030-ra, de júliustól még nem:

[link]

2021. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Valószínűleg berendelem most a legtöbb dolgot amit szeretnék.


Látom itt még azért ki kell várnunk hogy mi lesz itt pontosan. A szokásos mindenki máshogy tudja bizonytalanság, információhiány van. Bárki megtud valamit írjon nyugodtan!

2021. ápr. 9. 13:40
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező mit nem tudsz? Július 1-től minden EUn kívülről érkező árura ÁFÁt és vámkezelési díjat kell fizetni. Ez tény, nincs bizonytalanság.
2021. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Az elmondottak alapján 22 euró alattinál "csak" áfát kell fizetni, nem? Eddig legalábbis ezt olvastam....
2021. ápr. 9. 23:15
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
De. Eddig is csak azt kellett fizetni 150 euró alatt. A vámhatár nem változik. Az változik, hogy ÁFÁt kell fizetni és vámkezelési díjat értékhatártól függetlenül. Eddig 22 euró alatt nem kellett semmit.
2021. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!