Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól gondolom ezt a Bisnode...

Jól gondolom ezt a Bisnode minősítéssel, tanúsítvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Körülnéztem, hogy milyen cégeket ismerek, amelyikeknek már van. Van, amelyiket én is megbízhatónak gondolok, de olyan is, amelyikre enyhén szólva sem bíznék semmit. Megtekintettem a Bisnode honlapját és úgy találtam, hogy ez egy megvehető tanúsítvány. Ha fizet egy cég, akkor megkapja. Az A olcsó, az AA drágább, az AAA a legdrágább. Érdemes erre beruházni, értékelik, vagy inkább kinevetik az ügyfelek?

2021. ápr. 12. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem magát a minősítést lehet megvenni.

Hanem a szolgáltatást, aminek a végén kiadják az értékelést. Ha nem felel meg a cég, akkor nem kap minősítést. Különben mi értelme lenne?

2021. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez logikusan adja magát, de akkor miért kaphattak nem megbízható, nem stabil cégek is ilyen minősítést?
2021. ápr. 12. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Miert ne kaphatnanak? A minositesuk csak az ok velemenyuk, befektetesi tanacsot nem szolgal. A 2008-as valsagban pont ez volt, a hitelminositok AAA-t adtak siznte mindenre. Amikor meg birosagon elovettek oket pont ezt mondtak...
2021. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerinted nem megbízható és stabil. Miből gondolod amúgy? Jöhet privátban is!
2021. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Néhány példa: ha egy cég nem fizeti ki, vagy megtéveszti az alvállalkozóit és a partnereinek is vannak vele kapcsolatban hasonló kifogásai, vagy az olyan cég, aminek a nem jogelődjét ugyanaz a tulajdonos már egyszer csődbe vitte, ezek már elég indokok. Lehet, hogy történik némi vizsgálódás, de az imént említetteket biztos, hogy annak során nem látják. Egy ilyen tanúsítvány inkább megvásárolható presztízsnek tűnik, mint egy cégről bármit eláruló kitüntetésnek.

Az ISO 9001 minősítésekbe van jobban belelátásom, tudom, más terület, de ezzel az a tapasztalat, hogy az auditálások és a "bevezetése" után nem minden cég alkalmazza, hanem továbbra is a régi, megszokott folyamataik alapján működnek, viszont jól mutat a falon és a papírokon, hogy nekik ilyen is van.

2021. ápr. 12. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!