Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalok! Mibe fektetnétek a...

Fiatalok! Mibe fektetnétek a pénzeteket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, én is fiatal vagyok, 23éves.


Van egy vidéki házatok vagy egy lakásotok, mondjuk 80négyzetméteres, van egy középkategóriás autótok, tartozásotok nincs, van 1millió vésztartalékotok.


Ha 20-35 éves korotokra ezt eléritek/belecsöppentek egy ilyen helyzetben, van jól fizető állásotok, mire költenétek a pénzetek, mire gyüjtenétek?


2021. ápr. 14. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Nagyobb vagy több ingatlanra gyűjtenék, illetve részvényeket vennék. Lássuk be, tisztes vagyon ez is, de nem kiemelkedően nagy.
2021. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lehet ennyi mindened 23 evesen?
2021. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem nincs vagyonom.


Csak kérdeztem hogy egy ilyen helyzetben ki, mire költené a pénzét.

2021. ápr. 14. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 27 évesen tartok itt. Saját magamba szoktam fektetni. Ezt úgy teszem, hogy minden adandó alkalmat megragadok, hogy fejlődjek (nem feltétlenül kell hozzá pénz - sokszor az is elég, ha olyan emberek mellett dolgozhatsz, akiktől megtanulsz valami hasznosat).


Hosszú távon befektetési célú ingatlan vásárláson és egy saját építőipari cég alapításán gondolkozom. Ennek megfelelően most elsősorban erre a területre fókuszálok mind szakmailag, mind a szabadidőmben. A mottóm az, hogy "kis siker - kis kockázat; nagy siker - nagy kockázat. De a legjobb, ha képes vagy a kockázatot diverzifikálni. Ez pedig csak a tudásod révén lehetséges."

Ezért, ha pénzt, energiát, vagy időt kell befektetnem, akkor mindenképpen tudást veszek belőle.

2021. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Bitcoinba tennem azt ami havonta pluszba megmarad
2021. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23 éves vagyok, jelenleg egyetemista mesterhallgató. Most sikerült összegyűjtenem 1,3 milliót. Dolgozok suli mellett. De még most fogom csinálni a jogsit és nyáron akarok albérletbe költözni ismerőssel...mégsem érzem jól magam ettől az 1,3 milliótól.
2021. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6os: Az az 1,3 millió egy olyan összeg, amit munkabérből összerakni nagy meló, túl nagy összeg csak úgy elszórni, viszont túl kicsi összeg bármi komolyabbat kezdeni vele. Sajnos manapság ez az összeg egy vésztartaléknak pont elegendő (pont az általad említett dolgokra, jogsi, költözés, elromlik a hűtő, stb.), de sok minden másra nem.


Kérdező: Jelenleg én MÁP+-ba tenném ameddig el nem száll az infláció. Utána kiváltanám és át tenném PMÁP-ba minden hónapban a megtakarításom. A PMÁP kamataiból meg évente új MÁP+-t vennék.


De a crypto is jó befektetés, hiába pontoztátok le az 5-öst. Egyre inkább mainstream lesz, amerikában a legtöbb bank most kezd el crypto alapú NFT-ket összeállítani, egyre több "bálna" érkezik a piacra és a BTC árfolyama a jelenlegi 63k-ról a következő 6-7 évben el fogja érni az 1M dollárt minden számítás szerint. Az altcoinok is iszonyatosan nagyot mennek, főleg ha az ember elcsíp egy bevezetés előtt állót ami mögött van is valós ötlet, szolgáltatás, simán bejöhet egy 1000-es szorzó (de a bukó esélye is nagyobb). Illetve még az adózása is gyerekcipőben jár és iszonyatosan sokat kell adózni utána, így ezt nem javasolnám rövidtávon ahol a likviditás is fontos.

2021. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!