Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből éltek főiskola/egyet...

Mennyiből éltek főiskola/egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyedüllétet, előző félévben rokonoknál laktam. Kaját, szállást kaptam, meg apámtól némi pénzt, úgyhogy semmi gondom nem volt. Szeptembertől semmilyen anyagi támogatást, semelyik szülőmtől nem akarok elfogadni. Úgy tervezem, maximum 60ezer a plafon, amit még megengedhetek magamnak. 11: kolidíj+net 4: BKV bérlet 20-30: kaja+tisztálkodás 4: hazautazás havonta Miskolcra 10-15: szórakozás+telefon. Ami nagyon érdekelne: a kaját Ti mennyiből oldjátok meg?

Bevételeim:

Mostani félév: 30 ösztöndíj (5 feletti ösztöndíj index) + 10 szoctám + (100 azaz) havi 20 félretett pénz nyárról.

A többi félév: 20-30 szoctám+ösztöndíj, 20-30 diákmunka, szükség szerint diákhitel.

(A számokat ezerFt-ban értem, havonta természetesen.)

Véleményeket is szívesen várok, de a tapasztalatokat szeretnék főként. (Tippek, milyen melózni tanulás mellett, milyenek a munkalehhetőségek... stb.)


2010. aug. 22. 10:58
 1/3 anonim válasza:

szállást ösök fizetik, kaját otthonról hozom, havonta 20rugóból gazdálkodom (bérlet, hazaút, buli).


emellett dolgoztam havi 60ezerért 4 órában, abból tudtam félretenni. most én is melót keresek. :)

2010. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk közös kasszán a párommal, 80 ezerből már ki tudunk jönni, de akkor csak az albérlet (50) és a kaja. Spórolósan 100 ezer kell, 120 ezerből viszont kényelmesen megvan egy hónap.


Viszont én szoktam főzni, mert ha a városban kajálok, akkor egy ebéd egy ezres és akkor a lakáson felül minimum 50-60 ezer kell kajára, bulira, jegyzetekre, stb.


Melózom is tanulás mellett. Ez azzal járt, hogy az ösztöndíjat buktam, egyszerűen nem tudtam annyit tanulni, amennyit kellett volna. Ha te most havi 30at kapsz, akkor nem kell dolgoznod, lődd be, hogy az mehet csak kajára és szórakozásra. Vagy vállalj csak hétvégén munkát. De úgy nem érdemes, hogy amiatt ne legyen időd tanulni...

2010. aug. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor valószínű én is kijövök majd. Csak arra kell majd odafigyelni, hogy nehogy elszálljon a kassza.

Főzést én is tervezem, sokat spórolnék vele:)

2010. aug. 23. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!