Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amikor próbálom igényelni a...

Amikor próbálom igényelni a pénzvisszatérítést a sikeres nyelvvizsgámra az Állami Kincstártól az Ügyfélkapun keresztül, mit jelent az, hogy "Ön meghatalmazott?"

Figyelt kérdés

Hellósztok! Mindig is gyenge volt a szövegértésem, de most nálam végleg kiborult a bili ezzel a jogi nyelvezettel.


Pár hete sikeresen teljesítettem az Origó angol nyelvvizsgámat C1-es szinten és mivel ez az első sikeres nyelvvizsgám, szeretnék az állam által biztosított pénzvisszatérítési joggal rendelkezni. Át is vettem a bizonyítványt és az Origó weboldalán rajta is van a számla, de amikor elkezdem az ügyintézést az Ügyfélkapuban, akkor mindig kérdezi tőlem azt, hogy "Ön meghatalmazott?"


Egyáltalán nem tudom, mit jelent ez a szó és kéne a segítség, mert a szüleim megígérték, hogy elkölthetem bármire azt a 36.000 Ft-ot, amit eredetileg a nyelvvizsgára fizettem be.



#nyelvvizsga #ügyfélkapu #pénzvisszafizetés #jogi nyelvezet #szövegértési probléma #Állami Kincstár
2021. ápr. 22. 10:33
 1/1 anonim válasza:
69%
A meghatalmazott az nagyjából egyenlő azzal, hogy te vagy e az, aki a vizsgát csinálta. De nem nagyon adtál meg szovegkornyezetet, így nem tudjuk, miről lehet szó
2021. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!