Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valahol lehetőség segítség...

Van valahol lehetőség segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg az egyetlen bevételi forrásom az ösztöndíj, ebből kell mindent megoldanom (szoba bérlés, étkezés, gyógyszerek). Szerencsére a szociális ösztöndíjam jó, mert az anyagi helyzetem rossz, ezért ebből a lakhatás megvan így, de nagyon nehéz most túlélni.

Korábban diákmunkáztam, de pár hónapja covidos lettem, azóta nem tudok dolgozni, mert az állóképességem teljesen tönkretette és a vérnyomásom meg a pulzusom is a legkisebb megterheléstől is nagyon felmegy.

Szóval úgy élek, hogy napról napra épp, hogy elég, de azzal nem számoltam, hogy a telefonom tönkre fog menni. Voltam szervízben, de azt mondták, nem tudnak már alkatrészt rendelni hozzá (5 éves múlt a telefon), ők azt ajánlják, vegyek újat.

Van egy laptopom is, de ez nagyon lassú, rengetegszer lefagy, ezért az online óráim telefonról szoktam követni. Most viszont nem tudom, mihez kezdjek, mert csak a nagyon kicsi, „buta” telefonok azok, amiket talán meg tudnék venni, nekem viszont olyanra lenne szükségem, amin rendesen lehet látható nagyságban működtetni az MS Teams-t (az a platform, ahol az online órák zajlanak).

Van valami hely, akár szociális, akár egyházi jótékonysági vagy bármi, ahol lehet ilyenkor segítséget kérni? Vagy ahol legalább kölcsönbe lehet ilyen mobilt szerezni? (Vidéki vagyok, nem tudok semmi ilyen helyről nálunk.)



2021. ápr. 29. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Család, barátok.

Ha csaj vagy, akkor pedig kamerán le a bugyit.

2021. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első! Ez még viccnek is rossz volt.


Van egy kérdező, aki láthatóan kezd kétségbe esni, Te pedig ezen mókázol. Gratulálok!


A diáktársak közül nem tudsz segítséget kérni? Mondjuk kölcsönbe egy laptopot vagy mobiltelefont? Lehet, hogy valakinek van otthon felesleges, és meg tudtok valamiben egyezni.

Vagy ha jeleznéd a tanárodnak, hogy van egy ilyen gondod, tud-e segíteni.


Segítségnyújtó szervet nem tudok, aki ilyen gondokkal foglalkozna.

2021. ápr. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 nem vicc volt.
2021. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha a családom olyan helyzetben lenne, hogy tudjanak segíteni, akkor nem itt kérdezném meg nyilván...

Szaktársakkal sajnos nagyon megszakadt a kapcsolatom, mióta nem látjuk egymást, mert távoktatás van, így nem írhatok rá a semmiből valakire, hogy nincs-e egy fölösleges mobilja.

2021. ápr. 30. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz körbe baráti körben, hogy nincs-e valakinek egy elfekvő régi telefonja.

Már viszonylag olcsón is lehet kapni okostelefont, esetleg ebben is gondolkozhatsz, ha részletre megtudod venni.

2021. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"#2 nem vicc volt."


Akkor még nagyobb a probléma nálad. :(

2021. máj. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!