Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mióta kötik újra a munkanélkül...

Mióta kötik újra a munkanélküli segélyt vagy álláskeresési járulékot, ahhoz hogy be kelljen oda járni és igazolni, hogy munkát keresel és ők ajánlgatnak xarokat?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm most kért segélyt mert elveszítette a munkáját és megint ehhez van a segély kötve, ha nem fogad el ajánlatokat, akkor azért nem fog járni, ha meg nem jelenik meg 2 hetente akkor meg azért. Én tavaly nyáron igényeltem és megkaptam és más ismerősöm is, független volt attól hogy regisztrált munkakereső voltál e vagy sem és nem kellett bejárogatni meg fo.s ajánlataikat elfogadni meg munkáltatókhoz mászkálni feleslegesen.


Mitől változott? Vége a vészhelyzetnek? Minden kinyitott, dübörög a gazdaság csak nem tudunk róla? Mert én azóta delgozom és e mellett figyelem is az állás ajánlatokat és nincs sok, nem a mérnöki, meg az orvosin keresgélek amúgy! Se programozókánt aki 8 program nyelv mellet 10 idegen nyelvet tud, hanem az operátori, a vagyonőri, a takarítói, stb állásokat továbbra is böngészem és valljuk be nincs sok, kb. 5m, 6 hirdetés szinte minden oldalon ugyan azok a xar ajánlatok. Szóval miből gondolják, hogy most hogy 4 millió ember be van oltva lehet munkát is találni, a mellet hogy sok minden tönkre ment, cégek is?



2021. ápr. 30. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
mindig is így volt!
2021. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi volt mindig is így???? Mondom hogy én tavaly kértem és nem kellett bejárogatnom a munkaügyire 2 hetente! 3 hónapig utalták aztán jónapot, és kb rá 3 hónapra lett munkám
2021. ápr. 30. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy 2 hetente kell bemennie? Úgy tudom, valamikor 3 hónap után van az első időpont.
2021. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

... mindig is így volt bizony...


" nem kellett bejárogatnom a munkaügyire 2 hetente!"


Valószínűleg azért nem, mert nem tudtak munkát ajánlani.


Nekem egy darabig kellett így bejárnom (talán 3-szor voltam), aztán nem, mert rájöttek, hogy ők nekem nem fognak tudni munkát ajánlani.

2021. máj. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
De az is lehet, hogy a vírushelyzet miatt kerülték csak a személyes találkozást.
2021. máj. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3as, biztos így hozták neki a határozatot és tök értelmetlen, mert marhaságot nem fog az ember elvállalni nyilván, csak hogy ők megszabaduljanak egy segélyt kérőtől, aztán a munkát ha túl gáz úgy is ott hagyja és nem igényelhet újra semmit, szóval sze.mét dolognak találom, mert évtizedek óta nem igényelt semmi segélyt és most meg ezt kapja.
2021. máj. 1. 06:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező!

Ha ez a feltétele az ellátás folyósításának, akkor teljesíteni kell. Aláírta a papírokat, hogy tudomásul veszi.

2021. máj. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ellátási kérelem benyújtásakor az ügyintézőnek vizsgálnia kell azt, hogy az ellátás megállapítása előtt van-e a rendszerben számodra felajánlható álláslehetőség. Amennyiben van ilyen, akkor az ellátás megállapítása sem feltétlenül történik meg, hanem kapsz egy közvetítőlapot, amivel fel kell keresned az álláshirdetést benyújtó munkáltatót. Ugyanis pont az lenne a cél, hogy minél előbb visszakerülj a versenypiacra és minél kevesebb időt tölts el munka és jövedelem nélkül.


Általában 3 havonta szokta előírni jelentkezési kötelezettséget, azonban ha a rendszerben van számodra felajánlható álláslehetősége és kiközvetítenek, akkor jogosan adnak számodra 2-3 hetet, hogy felkeresd a munkáltatót az álláslehetőség miatt, majd az eredményt a közvetítőlap kitöltésével jelezd és vissza vidd azt. Amennyiben közvetítés is történt, az ellátás feladása is szünetel, nehogy az legyen, hogy megegyeztek, másnap kezdesz is és közben kapod az ellátást, ami miatt visszafizetési kötelezettséged keletkezne.


Nyilván a tavalyi év a vírus és veszélyhelyzet miatt teljesen másképp működött, kevesebb álláslehetőség volt, inkább elküldték a munkavállalókat a cégek. Azonban már tavaly decembertől ismét megnövekedett az új álláslehetőségek száma és emiatt több lehetőséget tud felajánlani a foglalkoztatási osztály az elhelyezkedésre a regisztrált álláskeresők számára.

Tavaly a veszélyhelyzet alatt még online is lehetett regisztrálni sok helyen, pedig az flt-ben személyes megjelenési kötelezettséget ír elő a jogszabály. Álláskeresési ellátást csak regisztrált álláskeresők igényelhetnek.


Ha időközben elhelyezkedik valaki, akkor a fennmaradó ellátás egyösszegű kifizetését is igényelheti, ha nem igényli de ismét munkanélküli lesz, akkor valószínűleg a bent ragadt napok miatt ismét jogosult lesz ellátást igényelni.


Az is hülyeség, hogy kötelező elfogadni a felajánlott munkalehetősége, amennyiben nem megfelelő vagy a munkáltatóval nem sikerül megegyezni, akkor nem kötelező elfogadni.

2021. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!