Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amazonról szeretnék rendelni...

Amazonról szeretnék rendelni és erről lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Hello!

Kinéztem egy terméket ami itthon nem kapható csak az Amazon forgalmazza. Nos az lenne a kérdésem, hogy rendelt e már valaki Amazonról. Ha igen mik az eddigi tapasztalatai. Olvasgattam hogy elvileg kell VÁM-ot is fizetni. Valaki aki rendszeresen rendelget Amazonról tudna írni.

Amazon US-ból jönne elvileg a csomagom.



#vám #amazon #Amazon US
2021. máj. 2. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha közvetlenül az Amazontól rendelsz (nem marketplace), akkor szokott lenni olyan opció, ami a szállításon kívül a vámot és az ügyintézési díjat is tartalmazza. Ez a legkényelmesebb, ha megérkezik Magyarországra a csomag, akkor kapsz egy email-t a vámügynöktől (általában a szállító cégtől, pl. DHL) egy nyomtatvánnyal, amiben megbízod őket az ügyintézéssel. Aláírod, visszaküldöd és pár nap múlva nálad a csomag.


Ha sima postai csomag, akkor nemzeközi kicserélő, vám, a Posta küld neked nyilatkozatot és összeget, azt befizeted, küldözgeted, egy-két hetet biztosan áll náluk pluszban a csomag.

2021. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehat akkor nem olyan mint Wishen? Hogy ott van egy adott X osszeg es akkor nincs vele gondom ?
2021. máj. 2. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ÁFA- illetve vámáruhatáron felül van, akkor wish-en is ugyanez a helyzet, hacsak nem cseleznek EU-s raktárral (nem tudom, ott hogy megy pontosan, bizonyos szint alá szerintem nem érdemes süllyedni...).


Amúgy most vezetik be, hogy összeghatártól függetlenül minden EU-n kívüli terméket vámolnak, úgyhogy biztosan fogják.

2021. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat a termek ara 40.000 Ft korul van plusz a vam kb 10.000 Ft ugy mar kicsit draga 50k kornyeken lenne.. :/
2021. máj. 2. 18:41
 5/8 A kérdező kommentje:
De azt honnan tudom hogy Marketplacen vagyok e vagy sem?
2021. máj. 2. 18:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Szóval 40e-ért még jó lenne, de 50e-ért már drága... Ne rendelj ilyen esetben külföldről!
2021. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott van, hogy shipped by Amazon vagy shipped by XYZ. Ha nem amazon, akkor marketplace.
2021. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi
2021. máj. 6. 04:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!