Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaidőkeret elszámolása?

Munkaidőkeret elszámolása?

Figyelt kérdés

Amennyiben a cég, ahova 1 hónapja vettek fel, illetve a cég 15 hónapos munkaidőkeret beosztással operál ami augusztusig tart, akkor kötelezhet-e engem arra, hogy a többi munkavállalóhoz képest elmaradt óráimat (amit ők hónapokkal korábban értek el amikor én még a fasorba se voltam, akár még többletet is) ledolgoztassák velem?

Konkrétan -56 órám van (12 órás munkarendben).

Nem érzem jogosnak, mivel "az éves" (15 hónap) munkaidőkeret második felében csatlakoztam be így nem hiszem, hogy nekem ezt be kéne pótolnom, úgy hogy még a szabadságból is kevesebbet kaptam.


2021. máj. 8. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Te valamit felreertettel!
2021. máj. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Saját magadhoz képest nézik az órákat nem a többiekhez képest.


Azt meg csak te tudhatod, hogy az elmúlt 1 hónapban mennyit dolgoztál. Ha megírod, mikor kezdtél és hány órát dolgoztál le azóta, akkor ki tudom neked számolni mi a helyzet.

2021. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megvan szabva hogy a munkaidokeretben mennyi a ledolgozando ido.


Egyszeruseg kedveert legyen 10 hónapos idokeret, 1800ora.


Ha te 5honap utan jossz a ceghez, akkor neked a maradek 5honapban 1800ora felet kell ledolgoznod aranyosan, vagyis 900orat.


Ha te ez ido alatt mondjuk 880orat dolgoztal akkor keletkezett minusz 20 orad.


Kerestem, de nem talaltam semmi konkretat ilyenkor mivan. Szerintem nem vonhatja le, mert o nem biztositotta a maradék 20 ora ledolgozasat.

Azonban pl kiirhat szabira. Szerintem.

2021. máj. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet aranyositani, mert nalunk pl. December honapban -3 nap van, elotte vegig 0 nap elteresunk van.

Szabit sem irhat, mert minden napot ledolgozott.


Nalunk pl. plusz 4 orakban kell ledolgozni, meg pihenonapon, de mi 8 oraban vagyunk!

2021. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!