Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi erről a véleményetek?...

Mi erről a véleményetek? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Értelmiségi de átlagos keresetű családból származom, nekik nem a pénz fontos. Erős, pénzes gyerekek által kedvelt gimnáziumban jártam, a gazdag osztálytársaim már 12-13 évesen beutazták szinte az egész világot, nagyon rosszul éreztem magam miatta. Már akkor csak egymással barátkoztak, légüres térben éreztem magam, jó jegyük volt, mivel nyaltak a tanároknak, engem nem kapcsolatépítésre neveltek a szüleim sajnos. (mindig is átlagos képességű voltam) Ezek a társaim most menő egyetemre járnak, sokan külföldi magánegyetemre, én meg sima nyelvszakra, ők is befolyásosak lesznek, mint a szüleik, én meg csak egyszerű tanár (kispénzű szüleim nyomatják). Tényleg csak gazdag emberek gyerekeiből lesz sikeres ember? Meg azokból akik átgázolnak mindenkin?

2021. máj. 10. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Igen.
2021. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lemaradt, hogy egy multinál szeretnék a nyelvszakkal elhelyezkedni mint HR-es vagy betanított IT-s munkára. Nem tudom hogy ebből fel lehet-e jutni vállalatvezető pozícióig vagy maradok lóti-futi a cégnél, habár azt sem fizetik rosszul...

A tanári pályát a kispénzű mamut korú szüleim erőltetik akik szerint ez megbecsült szakma meg különösen rossz véleménnyel vannak a gazdagokról.

2021. máj. 10. 12:38
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem, amennyi erőfeszítésből tanár lettél, eleve mehettél volna informatikai, mérnöki, jogi, esetleg gazdasági szakra, és kakor ha nem is dúsgazdag lennél, de a mostnai 2-3-szorosát megkeresnéd. És persze most sem késő váltani.
2021. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3, nem vagyok tanár, elsős vagyok nyelvszakon, mint írtam szüleim macerálnak vele.

Kommentben leírtam mi szeretnék lenni.


Amúgy hogyan lehetnék dúsgazdag?

2021. máj. 10. 12:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos képességekkel nem leszel vállalatvezető. De nem értem, miért csak az nem lótifuti meló.
2021. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván számít az hogy az ember milyen szociális mintákat hoz otthonról. De te nem a befolyást meg a hatalmat meg az ezzel járó felelősséget akarod, csak a "dúsgazdagságot" meg az ezzel járó kégyelmet, ami így nem működik. Ez nem egy svédasztal.
2021. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat a lótifuti-t úgy értettem hogy a céges hierarchia alja, pl customer service. (nem lenézőleg). Vállalatvezető pedig lazán lehet egy vezető fiacskája akkor is ha síkhülye, a kapcsolat miatt, erre vonatkozott a kérdésem.
2021. máj. 10. 13:11
 8/16 A kérdező kommentje:
De, a hatalmat is szeretném a pénz mellé. Meg az elismerést. Egy vezérigazgatóra felnéznek, egy takarítót pl. semmibe vesznek (pedig az is munka)
2021. máj. 10. 13:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hatalmat akarsz, amikor egyedül még egy egyetemi szakot se tudtál választani? Nem anyuékra kellene mutogatni, hanem felnőni végre.
2021. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi akadájoz benne hogy tegyél a céljaidért? Nem értem.
2021. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!