Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kik vannak és voltak ilyen...

Kik vannak és voltak ilyen szegénységben mint mi?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék kérni, akik ennyire szegények, mint mi?Nagyon elkeseredett vagyok, és sokat sírok ez miatt. Hogyan sikerült nektek túl lábalni?


18 éves lány vagyok, és tanuló. Van egy húgom is. 28.000- ből élünk havonta. A családi pótlék megy a bankba, hogy abból vonják le a banki hitelünket. A vizet már régóta kikötötték nálunk, még a télen és arra kényszerültünk, hogy a havat melegítsük meg egy lábasban és abban fürödjünk. Majd később fel kellett törnünk hogy igyunk, fürüdjünk. Az áramot e hónap végén fogják kikapcsolni mert nem tudunk kifizetni 150.000-ret. Már tisztálkodási szerekre sem telik. Ha sampont bírunk venni már annak is nagy az öröme. Mielött valaki felhozná hogy berzeg netre telik, elmondom hogy 2 éves hűség nyilatkozatot írtunk alá, és a szüleim ezen próbálkoznak munkát keresni, ugyanis mindketten munkanélküliek, de hónap végén a netet is kifogják kapcsolni. Őszinte leszek ma még egy falat kenyeret sem ettem, mert üres a hűtő. Csak kamillás teát csináltam azt találtam a szekrényben. Kíváncsi vagyok hogy csak mi vagyunk így hogy 2010-ben éhezik a családom, vagy vannak még rajtam kívül olyanok akik (ennyire) éheznek.A suliba még be sem tudtunk vásárolni, ezen is ki vagyok akadva.Mosópor helyett samponnal mosunk ami kb 4-5 napig tart, és semmit sem ér, ugyanolyan szennyes szagúak a ruhák. A családom csak 4 tagból áll, mivel a rokonaink, mind rossz akaróak és össze vagyunk velük veszve, nem számíthatunk senkire. Az anyukám is annyira vékony hogy egyszer megkérdezték tőle, hogy nem-e beteg?! Én is nagyon sovány vagyok hiába próbálok enni, ha egyik napról a másikra élünk és nincs mit!Én már nagyon kiborultam idegileg, a hajam is csomókban hullik. Fogalmam sincs mit tegyek faluban élek ahol semmi munka nincs, ha van is akkor már megvannak a munkások rá (napszám). A szüleim is sokat veszekednek, idegesek, ők is ki vannak bukva. Nem tudom mit tehetnék. Az évzárómra azért nem mentem el mert nem tudtam kifizetni az osztálypénzt, és egyebet, amit biztosan követelni fognak rajtam most szeptemberben. Kérlek valaki adjon biztató válaszokat és történeteket, hogy hogyan élte túl a szegénységet!Köszönöm


2010. aug. 23. 19:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

k*rva élet milyen egy k*baszott országban élünk...


merre található ez a falu?

2010. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Bács-Kiskun megyében :S
2010. aug. 23. 19:21
 3/32 anonim válasza:

Hát nem mondom hogy ilyen rossz a helyzet de a szimpátiámat mindenképpen megérdemled.

Mi már kb 1,5 éve élünk létminimum alatt. Volt egy rendes cégünk de mostoha apám miatt el kellet költöznünk anyukámmal mamámhoz, és mivel családi cég volt ők teljesen kizártak minket az irodától és mára már nincs cég de a pénzt még mindig felveszik érte. Mamám rokkant és nem szobatiszta, pénz nincs beadni sehova így anyukámnak kell gondoznia és lassan már az egészsége megy rá. Tavaly kb 28 ezerből éltünk mi is mert annyit kaptam a halott apám után mint tanuló, már elvégeztem a sulit ugyan de munkát nem találok, nagyon nehéz pályakezdőként. Az egyetlen ok hogy még nem vagyunk utcán az hogy van 2 nővérem meg egy bátyám akik néha küldtek egy kis pénzt de sajnos ők se állnak jobban. Most felköltöztünk a városba ahol ők laknak, és nővérem anyósa odaadta bérbe egy kis lakást, ám már 2 hónapja itt vagyunk és már kezdenek panaszkodni hogy még nem fizettünk. Elég szomorú ez az egész mert semmi időm nem jut magamra. Nem tudom mikor fogunk talpra állni de nem lehet örökké ilyen rossz.

2010. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%
Ha privátban megírod a címed, talán tudok segíteni egy kicsit. Nem nagy dolgokban, de talán pár kiló mosóporral, néhány füzettel, írószerrel, vagy amire a legnagyobb szükség van, tudnék segíteni.
2010. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%
Ennyire azért nem vagyunk abban, de mi ketten élünk a kisfiammal havi nettó 38 ezerből, de bementünk a családsegítőbe és az önkormányzathoz, és pár ruhával és lakhatási támogatással, hogy a villanszámlánkat, ami 4500 ft fizetik helyettünk, amíg nem találok munkát és nincs fizetésem. Javaslom ti is menjetek be a családsegítőhöz, akihez a falutok tartozik, és a helyi önkormányzathoz, hogy miben tudnak nektek segíteni. És érdemes a vöröskeresztet is megkeresnetek, ők is szoktak néha adni csomagot. 28L
2010. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

1. Add meg itt a számlaszámotokat, hátha van pár jóakaró, aki utalna Nektek!


2. Szüleid ne csak helyben keressenek munkát, hanem keressenek meg gyárakat, operátorokat sürün felvesznek, ha munkásszálló vagy sokan egy albérletben lehetőség van, még akkor is több marad nektek, mint most.


3. Próbálkozz meg takaritási munkákkal, adj fel hirdetést, hogy a közeli városban vállalsz takaritást, cégeknek is elküldheted, meg ismerősöknek, akik dolgoznak valahol. Vagy hogy idős emberekre/gyerekekre vigyáznál.


4. Kérjetek segitséget családsegitő egyesülettől.


Nagyon sajnálom a családot, próbáljatok legalább Ti négyen összetartani, ne essetek egymás torkának, az nem segit. Kitartást!

2010. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
Második vagyok, a családsegítő jó ötlet, nekünk is állták a rezsit.
2010. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
sajnálom, hogy ez a helyzeted, de a víz miatt legalább reklamáljatok valahol, mert az alapvető emberi szükséglet, soha sehol semmilyen esetben nem szokták nullára kikapcsolni, max. melegvíz nincs. sampon helyett pedig szerintem vegyetek olcsó mosóport, mert samponnal drágább mosni.
2010. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
azért ilyet nem kéne neki írni....viszont tényleg szomorú hogy tovább tanulni se tud
2010. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
ha valaki ilyen helyre születik ahol télleg szinte semmire nincs akkor a mai világba sokra nem viheti.én hála istennek nem ilyen helyre születtem
2010. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!