Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A www.e-bay.com oldalról...

Laki Sziszi kérdése:

A www.e-bay.com oldalról szeretnék a motoromra hűtőt venni. Hasonlóan működik mint a vatera? A fizetést meg lehet-e oldani utánvétellel? Mennyi az esély arra, hogy a jövőhéten megérkezik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel pont olyan, mint a vatera, így az, hogy mikor érkezik meg csak az eladótól függ.
2011. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ebay-en a követekezőképpen zajlik a vásárlás.

1. kinézed az árut amit venni akarsz.(ha licitálós,akkor reménykedj hogy te fizettél érte a legtöbbet,de akkor is meg kell várnod a licit idő végét.VAgy veheted licit nélkül is(ahol meg van adva a végösszeg)

2.Minden árúnál az eladó odaírja hogy mennyi ideig tart a szállítása.Ha az van oda írva hogy 5-12 munkanap között,akkor inkább a 12-dik napra várd az árut.De hiába kéred hogy jövőhétre jöjjön meg,ha 2 hét a szállítási idő.Vagy olyan árut keresel ahol jövőhéten már ott az árú nálad

3.Paypalon keresztül kell fizetned.Előbb elutalod a pénzt paypalon keresztül,és a eladó ha értesítést kap,hogy a pénz a számlán van,elküldi postán az árut.Senki nem fogja utánvétellel eladni az áruját.(szerintem a vaterán is előre kell fizetni,vagy személyesen)

2011. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokkal szabadabb mint a vatera, kevesebb a szabály uh nagyon figyeljetek, mert nehany helyen saját szabályok szerint játszanak az eladók, és úgy bepalizhatnak, hogy csak lesel.


pl: nem azt kapod amit rendelsz vagy ráraknak a postára vagy tök más képet raknak fel stb.


Továbbá, itt nincs PTK a magyar jog nem érvényes az ebayen, sőt a nemzetközi sem, gyakorlatilag senkin sem kérhetsz számon jogilag semmit és bármikor eltunhetnek a pénzeddel következmények nélkül.

A paypal pedig nem bank csupán egy tranzakció közvetitő partner amelynek te adsz felhatalmazást ráutaló magatartással, hogy a pénzedet kezelje.

A neten olvasható igy letartoztattuk meg úgy csupán mese. A paypal vagy kártalanit vagy nem ők döntik el, ne kérdezd mi alapján, és ha kártalanit is csupán töredékét kapod vissza a pénzednek.


Én régebben ráfaragtam 40 ropival visszakaptam belőle 26-ot 7 hónapnyi imélezgetés után azóta nem ebayezek.

2011. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ma 00:51

Én ellenben veled évek óta eby-en vásárolok,és eddig még soha nem csaptak be.

Azt az árut kaptam amit rendeltem,és akkor jött ki ami meg volt adva határidő..Nem bizsukat vásárolgatok ott.Vettem már futópadot majdnem 600 fontért vagy egy zenei felszerelést 400 fontért..De mindig megfelelő árut kaptam.

Ha az ember jól megnézi kitől vásárol akkor nem lehet gond

2011. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!