Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki meg tudná nekem magyará...

Valaki meg tudná nekem magyarázni hogy mi a pláne ebbe a vevőnek, hogy egy lakás "bérleti jogát" vásárolja meg?

Figyelt kérdés
2021. máj. 20. 13:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Tehát nekem mint vevőnek mi a francért érné meg hogy 5-10-15 milliót kifizessek csak azért hogy elbérlő lehessek? Ebbe ami a pláne?
2021. máj. 20. 13:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az, hogy nincs pénze lakást venni és az így szerzett lakás bérleti díja jóval kevesebb, mint a piaci. Egyébként meg mi az, hogy 5-15 millió? A kettő közel sem ugyanaz.
2021. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hosszú távon játszik.
2021. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Mondjuk az, hogy nincs pénze lakást venni és az így szerzett lakás bérleti díja jóval kevesebb, mint a piaci. Egyébként meg mi az, hogy 5-15 millió? A kettő közel sem ugyanaz."


Nem tartom életszerűnek hogy az akinek nincs pénze saját ingatlant venni, az majd pont azért fog 5-10 vagy akár 15 milliót hogy egy bérleti jogost vásárolhasson.

2021. máj. 20. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja benéztem, valamiért azt hittem hogy úgy vesz ingatlant, hogy az haszonélvezettel terhelt. Ez nyilván azért éri meg, mert máshogy nem tudnád bérelni az ingatlant.
2021. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem haszonélvezet. Csomó ilyen hirdetés van hogy bérleti jogot hirdetnek.

Csak nem tudom hogy ki hajlandó ilyen relatíve nagy összeget egy bérleti jogért kiadni,

2021. máj. 20. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Mostani törvény javaslatot, ha megszavazzák, akkor nagyon jól járhat vele az ember.


"A vételi joggal érintett lakás vételára

a) a forgalmi érték 30%-a, ha a bérleti jogviszony időtartama 2021. január 1-jén nem éri el az egy

évet,

b) minden bérleti jogviszonyban töltött év után – az a) pontban foglalt kedvezményen felül –

további 1%-kal alacsonyabb, de legalább a forgalmi érték 15%-a.

(4) A vételár egy összegben való megfizetése esetén a vételár mértéke a (3) bekezdés szerint

számított összeg 70%-a."

2021. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. a mostani javaslat az ebben az évben vett bérleti jogokra nem vonatkozik, csak a korábban szerzettekre.

Kérdező: a Budai várban nem fog venni 5-15 millióért lakást, de még 30-40 millióért sem. Viszont bérleti jogot vehet 5-15 millióért.

2021. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De mi van ha a tulajdonos a bérleti jog lejárta után nem szándékozza eladni a lakást a volt bérlőnek nyomott áron, hanem eladja rendes áron másnak? Ilyenkor a volt bérleti jogtulajdonosnak elővásárlásai joga van? Vagy akkor meghirdeti újra a bérleti jogot. Vagy kötelező jelleggel adni kell a lehetőséget akkor a a volt bérletijogtulajnak hogyha akarja akkor kiválthatja az ingatlant?


Meg ezt magán ember is csinálhatja az ingatlanjával?


Mert azt értem hogy az önkormányzati lakásoknál az önkormányzati vagyon elkótyavetyélése a cél. De ha magán ember jegyeztet be ilyen az ingatlanjára az szarul jár.

2021. máj. 20. 14:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "nyomott" áron meg "rendes" áron? A bérlakások önkormányzati lakások, nem magántulajdonúak. Jogszabályban meghatározottak a szabályok. Magánember kiadja a lakását. Olyan feltételekkel, amilyenekkel akarja/tudja. Ha valakivel úgy egyezik meg, hogy az hajlandó neki előre kifizetni akárhány milliót hogy aztán cserébe később a piaci árnál olcsóbban vehesse meg a lakást, akkor úgy adja ki.
2021. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!