Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélytől vásároltam,...

Magánszemélytől vásároltam, "szemetet" kaptam. A szállítás árát is visszakérhetem vagy azt nem illik visszakérni?

Figyelt kérdés

Egy nagy darabszámú kirakót vásároltam. Csak a dobozról volt kép a hirdetésben, a leírásban annyi volt, hogy használt. Üzenetben megkérdeztem, hogy volt-e kirakva. Az volt a válasz, hogy csak próbálkozás volt rá.

Mikor kinyitottam a dobozt, egységekre bontva, de kirakva volt benne a kirakó, tehát volt kirakva. Ez nem lenne gond, viszont borzasztó állapotú a termék. A minta közel a felismerhetetlenségig fakult, az alsó része teljesen elszíneződött, szinte minden darabról leszakadt valamennyi a képről.

Összeillesztettem a nagy egységeket, nagyjából sejthető, hogy mit ábrázolna a kép, de lehetetlen a terméket rendeltetés szerűen használni (egyesével összerakna a darabokat), mert a legtöbb darab felismerhetetlen magában, hogy hol lenne a helye a képben.


A hibákat abszolút láthatta volna az eladó, ha belenéz a dobozba. Azt írta visszaveszi, küldjem vissza neki. Nem tudom még, hogy gondolta, hogy állja-e majd mindkét szállítást.

Úgy gondolom visszajárna a szállítás ára is nekem, mert ha visszaküldöm és csak a termék árát + a visszaposta díját kapom vissza, akkor a semmiért fizettem ki a szállítási díjat, de őt is megértem, hogy nem akkor 2500 körüli minuszba kerülni azért, mert nekem elpostázta (amúgy olcsóbb szállítás is jobb lett volna (foxpost), de azt mondta az neki messze van (pedig van jó pár automata a városában)).


(néhány kép a termékről, ha valakit érdekel:

teteje és alja közötti különbség (a keretnek egyszínűnek kellene lennie): [link]

100x élénkebbnek kellene lennie, és a rengeteg kopástól szétszedve szerintem lehetetlen lenne újra kirakni: [link] )


2021. máj. 30. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Azt kersz vissza amit akarsz, a puzzlet se volt koteles visszavenni, te felelosseged hogy ugy vetted meg hogy nem voltak eleg korultekinto. Max azt mondja hogy nem adja vissza.
2021. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Komolyan megvettél egy használt cuccot úgy, hogy magáról a termékről nem láttál egyetlen fotót sem?


Remélhetőleg tanultál az esetből!



Megpróbálhatod visszatérni a postaköltséget, de igazából örülhetsz, ha magát a terméket visszaveszi

2021. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Ami használt, az ki volt rakva!

Semelyik szállítás díja nem jár vissza neked!

Nem tudsz egy "kirakót" újan megvenni?

2021. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Miután évek óta vásárolok puzzlet online, így most sem kértem. A dobozról volt kép. Persze van, amikor az eladó alapból belefotóz a dobozba, de megkérdeztem, hogy volt-e kirakva, és azt írta, hogy nem. Ilyen esetben mindig ömlesztve jönnek a darabok a dobozban (esetleg valamilyen zacsiban, de ez ritka). Nem láttam szükségét egy adag ömlesztett darabról képet kérni.


Én is szoktam árulni, csak a dobozról rakok fel a hirdetésbe képet, ha van valami hibája azt fotózom. Még soha senki nem kérte tőlem, hogy fotózzak bele a dobozba, meg akarja nézni összeömlesztve a darabokat.

2021. máj. 30. 19:06
 5/7 A kérdező kommentje:

“Ami használt, az ki volt rakva!”

Az is használt, amit kinyitottak és elkezdtek kiválogatni, majd visszaöntöttek.

Az eladó írta azt, hogy nem volt kirakva.


“Nem tudsz egy "kirakót" újan megvenni?”

Nem teljesen értem mire gondolsz. Ha az a kérdésed, hogy miért nem gyári csomagoltat vettem, akkor arra az a válasz, hogy egyrészt ez a kirakó már nem kapható boltban.

2021. máj. 30. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Elolvastam a litániádat.


A válasz továbbra is nem!

2021. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom visszajárna a szállítás ára is nekem

a termék árát + a visszaposta díját kapom vissza"

Nem.

Csak a termék árát.

2021. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!