Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes vásárlás magánszemé...

Internetes vásárlás magánszemélytől. Milyen szabályok vonatkoznak rá?

Figyelt kérdés

Konkrét kérdések:


1. Az eladóra (magánszemély, nem vállalkozó, a saját használt dolgait árulja a vaterán) vonatkozik-e a 8 napon belüli elállás?

Azaz ha a vevő 8 napon belül eláll az adásvételtől és visszaküldi az árut, akkor köteles-e az eladó átvenni és visszafizetni a vételárat?

(Az áru a leírásnak megfelelt, nem átverésről van szó.)


2. Ha igen, akkor kinek kell fizetni a szállítási költségeket?

Úgy tudom, hogy ha a vevő "csak úgy" eláll az adásvételtől, akkor a vevőnek kell fizetni a szállítást.


3. Ilyen jellegű kérdéseknek hol lehet utánanézni?

Milyen törvények, jogszabályok, rendeletek vonatkoznak ezekre az esetekre?



2012. szept. 29. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Az eladó (vaterán) nem köteles visszavenni az árut csak azért mert meggondoltad magad.Ha garanciát vállalt akkor is csak akkor ha hibás.Abban az esetben ha az eladó jó fej és visszaveszi még szép,h neked kell fizetni a postát!! Még ő bukja a posta díjat is? Így is bukná a hirdetés költségét,meg ha már sikeresnek pontozta az adásvételt akkor a 6% jutalékot is???
2012. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Félreértettél. Én vagyok az eladó, csak próbáltam általánosságban kérdezni.

Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan milyen jogszabályok, törvények, rendeletek szabályozzák ezt a kérdéskört és hol lehetne ezeknek utánanézni.

2012. okt. 1. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Polgári Törvénykönyvnek hívják.
2012. okt. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!