Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lottót lehetne valahogy...

A lottót lehetne valahogy arra használni, hogy pénzt mossunk tisztára?

Figyelt kérdés

Ha valakinek mondjuk van több tíz milliárdja, de egyáltalán nincs nyoma hogy honnan, tehát nem legális úton szerzett ennyit, akkor tudná arra használni a lottót, hogy pénzt mosson vele?


Például most az ötös lottón 13.2 milliárd forint befektetéssel tudna 1.4 milliárd legális vagyont szerezni… (Ha más nem nyer)


Nyílván ez nem érné meg, illetve aki képes ekkora illegális vagyonra szert tenni, az biztos tud sokkal hatékonyabb pénzmosási technikát.


Engem az érdekelne, hogyha valaki mégis emellett a megoldás mellett döntene, akkor hogyan tudna úgy 44 millió szelvényt kitölteni, hogy ne tűnjön fel hogy mind hozzá tartozik?


Online, egy profillal nyilvánvalóan nem lenne megoldható.


Létezhet erre valamilyen megoldás vagy ki van zárva?



2021. jún. 4. 07:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Két út van:

Vagy veszel lottó szelvényeket, és felveszed a nyereményeket.

A hatékonyabb (volt, amíg a papír szelvények voltak), hogy megveszel 3-as 4-es találatot elért szelvényeket. Ez senkinek nem okoz gondot, de neked kevesebbe kerül. Öt találatost nem érdemes eladni, mert akkor igazolnod kéne a bevételt.

2021. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Egyébként ma pénz mosásra nem segélyszervezeteket, alapítványokat szoktak csinálni? (kérdezem, nem értek hozzá, de úgy tudom, hogy az alapítványi pénzekhez a különböző szervezeteknek semmi köze, mindig is utáltam a jogot szóval ismétlem: nem értek hozzá, ezért kérdezem)
2021. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon drága megoldás volna, azt se hiszem, hogy technikailag le tudod játszani az összes lehetséges kombinációt.

Amúgy meg nem alklamas, a "nagy összegű" nyereményeet már csak névre fizetik ki, utalással.

Régen, a papírszelvényes világban volt kereslet a nyertes szelvényekre, valmekora felárért.


Tizen milliárdos ügyeknl jó megoldás pl a határidős devizaügylet.

Csimálsz egy dominikai (offshore) céget, ez 3-400 ezer Ft, viszadátumozva 3 évvel szerződtök, hogy a mai nap elad neked eurót 280 Ft-ért 1 milliót.

Eladja, átutalod és eladod rendes áron, 360 körül.

Az a cég lenyomozhatatlan, az pedig, hogy hülye volt nem bűncselekmény.

Neked pedig máris van "papírod" 70 milló legális bevételről: tőkenyereség.Van valamekkora adója, de jóval kevesebb, mint a lottós tervednek.

2021. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Kézzel lehetetlen 1 hét alatt 44 millió szelvényt kitölteni egy személynek.

Nem tudom, ez mennyire lehetséges, de közeli hozzátartozóim nevére íratnák pénzt, pl állampapírba.

2021. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14,

Barátot bajban,

Szerelmet szakítaskor,

Rokont örökléskor ismersz meg.


Nekem a gyerekeimet kívül két barátom van, akire átpasszolnék milliárdokat.


De nem biztos, hogy ők belemennének.

2021. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kaszinókban egyszerűbb. Bemegy az embered az egyik nap, eltapsol 10M-t, aztán a másik nap a másik megnyer ugyanennyit. Lejattolsz a kaszinósnak, kifizetsz valamennyi adót (16% asszem) a többi a tiéd tisztán.
2021. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!