Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki elad külföldön egy...

Ha valaki elad külföldön egy ingatlant, hogyan hozhatja haza vételárat Euróban?

Figyelt kérdés
Itt nem kis összegű készpénzről van szó, én a hivatalos módot szeretném megtudni, nem pedig ötletekre vagyok kíváncsi, hogy hová legyen a pénz eldugva, hogy a vámos ne találjon rá.

2021. jún. 8. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Befizeted bankszámlára és tádámm, már tudod is használni itthon a pénzt.
2021. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
De most mit akarsz? Feketén akarod behozni, hogy a magyar hatóságok ne tudjanak róla?
2021. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem megemlíteni, hogy EU-s országban (Romániában) fog megtörténni az ingatlan eladás, Euróban.
2021. jún. 8. 12:53
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es válaszolónak: Az Eurót itthon sokkal jobb értékben tudom átváltani forintban ekkora öszegben egy pénzváltónál mint ahogy a bank váltaná át ha simán átutalással kérjük a pénzt az ingatlan vevőjétől.
2021. jún. 8. 12:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Még egy bocsi: Nem a 2-esnek hanem az 1-esnek válaszoltam a 4-es posztban.
2021. jún. 8. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Nyiss eurós számlát és akkor ott váltod, ahol akarod, mehet utalással a vételár.
2021. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Teged nagyon lefognak huzni ha gyorsan nem teszed bankba a penzt. Nem ertem az emberek miert fillerbaszoskodnak par ezer forinton.... Mindegy is. Ha majd lehuznak valahol jusson eszedbe az hogy azert tortenik mindez mert fillerbaszo voltal, megerdemled a sorsod
2021. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha EU-n kívűlről hoznád, bejelemtési kötelességed lenne a Vámhivatal felé.


[link]


EU-n belül minden további nélkül utaztathatod.

2021. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. jún. 8. 14:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Vigyázz, EU-n belül is érvényben van a 10ezres határérték.


Mi Németországban adtuk el az ingatlant.

Magyarországon nyitottam egy eurós folyószámlát és a Transferwise által utaltam.

Ha bankok egymás között utalnak, hatalmas összegeket vonnak le az utalasért. Az utalando összegtől függ az utalás díja. Hidd el nagyon sok, több száz euró 10-15ezer euróért.

2021. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!