Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki elad külföldön egy...

Ha valaki elad külföldön egy ingatlant, hogyan hozhatja haza vételárat Euróban?

Figyelt kérdés
Itt nem kis összegű készpénzről van szó, én a hivatalos módot szeretném megtudni, nem pedig ötletekre vagyok kíváncsi, hogy hová legyen a pénz eldugva, hogy a vámos ne találjon rá.

2021. jún. 8. 12:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet Transferwise-ról, de hogyan tudnám ezt a gyakorlatban alkalmazni ha csak azért megyek külföldre, hogy eladjak ott egy ingatlant? Hogyan tudnám ezzel a Transferwise-al onnan átutalni a kapott eurót?


Vagy a vevőt kellene megkérnem, hogy nyisson egy transferwise accountot és azon keresztül fizessen?


Milyen hamar érkezik meg egy átutalás ebben a rendszerben? Ugyanis a kifizetés általában közjegyző előtt szokott történni arra pedig ott nincs idő, hogy órákig várjon az ember amíg a pénz megérkezik.

2021. jún. 9. 01:32
 12/14 anonim ***** válasza:

Romaniaban a vevő utal a román szamladra. Ha a vevő kp-ban fizet, a vételárat beteszed a román szamladra. (a befizetésert is vonhatnak le díjat)

Azután a román szamladrol utálod a Transferwise-zal a magyar- vagy bármely ország eurós szamladra.


A Transferwise akkor éri meg ha Romániában a bankok is hatalmas összegekért utalnak. Ezt le kell csekkolni.


Tudom, bonyolult, de sokat lehet rajta spórolni.


Mekkora összegről van szó?

2021. jún. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az előbbi akkor működik ha a vevő csak készpénzben akar fizetni, különben nem veszi meg az ingatlant.


Ha utalással szeretnéd, hogy fizessen, akkor nyiss egy számlát Magyarországon és utaljon arra.

A közjegyzőnel írásba foglaljatok, hogy a birtokbaadas csak a befizetést igazoló szamlakivonattal történik meg.

Így a vevő gondja, hogy hogyan utal. Neked semmi mással nincs gondod.

2021. jún. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekem itthon, Magyarországon van számlám (tegnap nyitottam egy devizaszámlát is), Romániában nincs. A vevő valószínűleg áttudja utalni a pénzt. Kb. 10 ezer euróról van szó, nem azért mert ennyit ért az ingatlan hanem azért mert ez egy hagyaték része több örökössel.

(a kérdésem kiírásakor teljesen elfelejtettem, hogy a vevő fizet minden utalási költséget.)


Hát köszönöm az utólagos tanácsokat is, most már egyenesben vagyok!

2021. jún. 10. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!