Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ez ügyben?

Mit tudok tenni ez ügyben?

Figyelt kérdés

Párom elhunyt márciusban.

Tavaly szeptemberben a Vodafone-tól ki hoztam az én nevemre neki egy hordozható wifit és egy telefont, ő használta.

Márciusban elhunyt tragikus autóbalesetben, ki gyulladt az autója amiben ő is és a hordozható wifi és a telefon is bele égett. Azóta egyiket sem tudjuk ugye használni.

Március óta nem tudtam fizetni a törlesztőrészletet, mivel egyedül maradtam az akkor 1 hónapos kisbabámmal és nem volt még jövedelmem, a babára csak a párom elvesztése után tudtam igényelni családipótlékot illetve gyest, valamint most folyamatban van az árvaellátás.

Tegnap kaptam e-mailt mivel nem tudtam fizetni a Vodafone-nak felbontják a szerződésem és át adják végrehajtónak.

Nem szeretnem ha ezt a 39.000Ftot is amit kapok a kicsire még ebből is levonnának, így is elég nehéz helyzetben vagyunk,törlesztőrészlet 20.000Ft lenne.

Mit tudok ez ügyben csinálni?



2021. jún. 10. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Menj be a vodafonhoz és beszélj velük!
2021. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos semmit. A te neveden van az előfizetés, mindegy, hogy ki használta. Sőt, nem is kell használni igazából, akkor is fizetni kell a havidíjat, ha otthon áll 2 évig a telefon a fiókban és akkor is, ha másnap ketté törik. Azért egy 20.000 forintos havidíj nem kevés. Nem volt a készülékre biztosítás?


Ettől függetlenül egy próbát megér, hogy bemenj az üzletbe, hátha van valami méltányosság náluk, sok esélyt nem látok, de talán.

2021. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

a 39 az csak gyes és csp.

Árvaellátás, özvegyi nyugdíj?


Végrehajtónál is lehet kérni részletfizetést.

2021. jún. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Próbálj részletfizetést kérni, lássák a fizetési szándékot!

A végrehajtó költségeit ne terheljék rád.

2021. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A Vodafone-nal lehet egyezkedni (tapasztalatból mondom) Hívd fel az ügyfélszolgálatot, mond el az igazat nekik. Már nem emlékszem, hogy az ügyfélszolgálat megadta az illetékes osztály telefonszámát, vagy ők hívtak engem, de sikerült elintézni, hogy részletekben lehessen fizetni (nálunk bonyolította a helyzetet, hogy a telefon a vőm nevén volt, aki külföldön dolgozott, magát a készüléket és a számot pedig a testvére használta itthon Magyarországon. Minden hónapban kérdezte tőle e lányom, hogy rendezve van-e a telefonszámla (volt még rajta majd másfél év hűségnyilatkozat), aztán véletlenül derült ki, hogy hónapok óta nem fizette a díjakat - persze a lányomnak mindig azt mondta, hogy rendezve van. Kellett pár kört futni, de végül adtak részletfizetést a fennálló tartozásra, nem szüntették meg a számot, így kötbért se kellett fizetni)

Igényeld meg az özvegyi nyugdíjat is, ne csak az árvaellátást; kérd a magasabb családi pótlékot (egyedülálló szülőként ez jár neked) és próbálj meg a helyi önkormányzattól segélyt kérni. Ha volt a párodnak bejelentett munkaviszonya, kérdezd meg a munkáltatóját, van ahol ilyenkor adnak támogatást.

2021. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!